MRI پیشرفته نارسایی قلبی پنهان در زنان را آشکار می کند!

MRI پیشرفته نارسایی قلبی پنهان در زنان را آشکار می کند!

به گزارش خبرگزاری اکسیبو، یک مطالعه تحقیقاتی جدید و مهم، روند تشخیص نارسایی قلبی در زنان را بهبود بخشیده است و تشخیص زودهنگام را برای بسیاری از بیماران زن ممکن ساخته است. محققان به سرپرستی تیم هایی از دانشگاه های آنگلیا شرقی (UEA)، شفیلد و لیدز، توانسته اند دستگاه (MRI) را برای تشخیص نارسایی قلبی در زنان ارتقاء دهند و آن را دقیق تر کنند.

دکتر پانکاج گارگ، نویسنده اصلی این پژوهش، از دانشکده پزشکی نورویچ دانشگاه شرق آنگلیا و مشاور قلب و عروق در بیمارستان دانشگاه نورفولک و نوریچ، گفت:«با اصلاح روش، ما توانستیم 16.5 درصد بیشتر، زنان مبتلا به نارسایی قلبی را تشخیص دهیم. این روش نرخ تشخیص زودهنگام را افزایش می دهد، به این معنی که زنان بیشتری می توانند زودتر درمان نجات دهنده را دریافت کنند.»

در سال 2022، دانشگاه شرق آنگلیا و دانشگاه شفیلد تحقیقاتی را منتشر کردند که نشان داد چگونه می توان از اسکن MRI برای تشخیص نارسایی قلبی استفاده کرد و منجر به استفاده گسترده از این روش توسط پزشکان شد. وقتی قلب شروع به از کار افتادن می کند، نمی تواند خون را به طور موثر پمپاژ کند و بنابراین فشار در قلب افزایش می یابد.

دکتر گرت متیوز از دانشکده پزشکی نورویچ دانشگاه شرق انگلیس گفت:« در حال حاضر یکی از بهترین راه های تشخیص نارسایی قلبی اندازه گیری فشار داخل قلب با لوله ای به نام کاتتر است. اگرچه این روش بسیار دقیق است، اما یک روش تهاجمی است و بنابراین خطراتی برای بیماران دارد که استفاده از آن را محدود می کند. به همین دلیل، پزشکان تمایل دارند از اکوکاردیوگرام ها که بر اساس سونوگرافی است، برای ارزیابی عملکرد قلب استفاده کنند، اما در 50 درصد موارد نادرست است. با استفاده از MRI، می توانیم تصاویر بسیار دقیق تری از نحوه کار قلب دریافت کنیم.»

این تیم توانست معادله ای ایجاد کند که به آن ها اجازه می دهد با استفاده از یک اسکنر MRI به صورت غیرتهاجمی فشار در قلب را استخراج کنند. با این حال، استفاده قبلی از این روش در تشخیص نارسایی قلبی در زنان، به ویژه در بیماری های اولیه یا مرزی، آنقدر که محققان می خواستند دقیق نبود.

پروفسور اندی سویفت از دانشکده پزشکی و سلامت جمعیت دانشگاه شفیلد، یکی از نویسندگان این مقاله گفت:«قلب زنان از نظر بیولوژیکی با مردان متفاوت است. کار ما نشان می دهد که در نارسایی قلبی، قلب زنان ممکن است در پاسخ به افزایش فشار واکنش متفاوتی نشان دهد. نارسایی قلبی را می توان به طور متفاوت طبقه بندی کرد. زنان به طور نامتناسبی از نوعی نارسایی قلبی رنج می برند که در آن عملکرد پمپاژ قلب حفظ می شود اما توانایی قلب برای استراحت و پر شدن از خون مختل می شود. اکوکاردیوگرافی واقعاً برای تشخیص این نوع نارسایی قلبی مشکل دارد. پیشرفت های تشخیصی حاصل از این کار جدید، تعداد بیشتری از این گروه خاص را قادر می سازد تا با دقت بیشتری تشخیص داده شوند و امیدواریم درمان های بهتری انجام شود.»

scitechdaily

227227

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "MRI پیشرفته نارسایی قلبی پنهان در زنان را آشکار می کند!" هستید؟ با کلیک بر روی پزشکی، اگر به دنبال مطالب جالب و آموزنده هستید، ممکن است در این موضوع، مطالب مفید دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "MRI پیشرفته نارسایی قلبی پنهان در زنان را آشکار می کند!"، کلیک کنید.