46 درصد از تصادفات فوتی تهران مربوط به موتورسواران است

سرهنگ شریفی:

46 درصد از تصادفات فوتی تهران مربوط به موتورسواران است

رییس مرکز اطلاع رسانی پلیس راهور تهران بزرگ گفت: سال گذشته در شهر تهران 46 درصد از کل تصادفات فوتی و 64 درصد از کل تصادفات جرحی تهران مربوط به موتورسواران بوده است.

به گزارش گروه فرهنگ و جامعه خبرگزاری علم و فناوری اکسیبو، سرهنگ علی اصغر شریفی رییس مرکز اطلاع رسانی پلیس راهور تهران بزرگ در خصوص آمار تصادفات موتورسواران در سال 1402 بیان کرد: حساسیت و دقت نظر پلیس در خصوص موتورسواران از آمار تصادفات، ضربات و خساراتی است که به موتورسواران وارد می شود.

وی افزود: از کل تصادفات سال 1402 حدود 46 درصد یعنی نیمی از کسانی که در تصادفات در تهران جان خود را از دست داده اند مربوط به موتورسواران است. یعنی از هر 10 نفر فوتی در شهر تهران حدود 5 نفر از آنها موتورسوار بوده است.

سرهنگ شریفی گفت: همچنین در این بازه زمانی حدود 64 درصد از کل تصادفات جرحی نیز مربوط به موتورسیکلت سواران بوده است که این عدد بالایی را نشان می دهد.

رییس مرکز اطلاع رسانی پلیس راهور تهران بزرگ بیان داشت: در همین مدت 13 درصد از کل تصادفات خسارتی شهر تهران نیز مربوط به موتورسیکلت سواران بوده است. وی گفت: موتورسواری که به هر دلیلی با زمین برخورد می کند دچار آسیب دیدگی می شود و اگر این برخورد کمی شدید تر باشد منجر به جرح و یا فوت می شود.

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "46 درصد از تصادفات فوتی تهران مربوط به موتورسواران است" هستید؟ با کلیک بر روی فرهنگ و هنر، آیا به دنبال موضوعات مشابهی هستید؟ برای کشف محتواهای بیشتر، از منوی جستجو استفاده کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "46 درصد از تصادفات فوتی تهران مربوط به موتورسواران است"، کلیک کنید.