22 بهمن تماشایی مردم نصف جهان/نقش جهان سراپا شور و حماسه بود

به گزارش اکسیبو از اصفهان، امروز مردم همیشه در صحنه اصفهان، همانند سالهای پیش با شور انقلابی و به یاد شهدای انقلاب و دفاع مقدس به میدان آمدند تا بار دیگر نشان دهند، هیچ چیز آنها را از راه این انقلاب دلسرد نخواهد کرد.

خیابانهای منتهی به «سپه»، «حافظ»، «استانداری» که همگی منتهی به میدان «نقش جهان» می شود از کیلومترها دورتر از جمعیت لبریز است، زن و مرد، پیر و جوان همراه کودکان خردسال و نوجوان در حال حرکت به میعادگاهی هستند که همیشه میدانگاه شور و حماسه بوده است، از روزهای سال 57 و بهمنی که منتهی به انقلاب شد تا پس از انقلاب، هنگام اعزام به جبهه ها و حماسه آفرینی؛ این میدان میعادگاه عشاق است، جوانان پرشور و عاشقی را به چشم دیده است که این جا در ماه محرم پیمان سرمستی در مسیر حق و حقیقت بسته اند؛«راهیان حرم دوست» و اکنون نمادی از همه لحظاتی است که مردم نصف جهان برای حماسه آفرینی و دفاه از میهن و انقلاب گرد هم می آیند.

در حالی که سرودهای انقلابی از بلندگوهای خیابان سپه پخش می شود، مردم نیز در گروه های مختلف با شعارهای «در بهار آزادی، جای شهدا خالی»، «این همه لشکر آمده، به عشق رهبر آمده»، «مرگ بر آمریکا»، «مرگ بر انگلیس»، «مرگ بر اسراییل»، «ای رهبر آزاده آماده ایم آماده» و «مرگ بر منافق» در حالی که شور چهل و چهارمین سالگرد پیروری انفقلاب اسلامی بر چهره هایشان نمودار است، در حال حرکت به سمت میدان امام هستند.

نمایس دستاوردهای نظامی در مسیر

در مسیر راهپیمایی دستاوردهای دفاعی و فناوری به نمایش گذاشته شده است و در این میان ماکت سامانه موشکی زمین به زمین قدر H با برد 1650 کیلومتر در چشم دوربین های جهانی خودنمایی می کند و پیامی دارد برای رجزخوانانی که عظمت این ملت را اتفاقا به خوبی درک می کنند و تنها سلاح دفاعی آنها شعار و بیهوده گویی های خیالی است.

22 بهمن تماشایی مردم نصف جهان/نقش جهان سراپا شور و حماسه بود

در این مراسم حجت الاسلام غلامحسین محسنی در میدان نقش جهان اصفهان اظهار کرد: مردم شهید پرور، انقلابی و متدین، علما و سرداران بزرگ اصفهان همواره در همه حماسه ها پیشتاز بوده اند، به حکومت نظامی بی اعتنایی و امام خمینی (ره) را در زمان نهضت و پیروزی انقلاب اسلامی همراهی کردند.

وی با بیان اینکه مردم اصفهان در همه صحنه ها پیشتاز بوده اند، افزود: نصف جهان در همه امور نظامی، اقتصادی، فرهنگی و علمی تاثیرگذار بوده است و مسیولان باید نسبت به حل مشکلات این استان توجه داشته باشند.

رییس قوه قضاییه با اشاره به اینکه قبل از انقلاب دو قطب کاذب غرب و شرق بر همه کشورها حکومت می کردند، تاکید کرد: در آن زمان مستکبران تسلط کامل بر همه دنیا داشتند و به هیچ کشوری اجازه استفاده از فناوری را نمی دادند، با آن نظام سلطه کشورها باید به غرب و یا شرق وابسته می شدند.

بیان کرد: امام خمینی (ره) به خدا توکل، به آموزه های دینی عمل و با قیام نشات گرفته از قیام امام حسین (ع) و با تکیه به مردم پیروز شد.

محسنی اژه ای تاکید کرد: به دنبال انقلاب اسلامی بیداری های زیادی ایجاد شد، استقلال ایران از نظر سیاسی الگوی بسیاری از کشورها شد، این برای نظام سلطه بسیار سنگین بود و تمام تلاش خود را بریا ضربه زدن به نظام انجام دادند.

وی با اشاره به اینکه جریان های سلطنت طلب، جریان های نفاق، التقاط ها جنگ داخلی مارکسیستی را در کردستان، غرب، ترکم صحرا، اصفهان، تهران و … در زمان جنگ خارجی ها راه انداختند، افزود: آن چیزی که طی 45 سال گذشته هیچ کدام از این راهبردها، جنایت ها، تاکتیک ها و اندیشکده ها را با شکست مواجه کرده حضور همه مردم در همه صحنه ها است که این عنایت خدا بر سر مسیولان است.

رییس قوه قضاییه با بیان اینکه مردم از لحاظ معیشت، اشتغال و ازدواج در تنگنا هستند، گفت: این در حالی است که هر سال همه مردم از کودک و بزرگ، پیر و جوان در 22 بهمن گرد هم جمع می شوند و مسیولان نیز باید این موضوع را قدر بدانند.

22 بهمن تماشایی مردم نصف جهان/نقش جهان سراپا شور و حماسه بود

حجت الاسلام اژه ای با بیان اینکه امروز کودکان، نوجوانان و جوانان در ایران ابتکاراتی را دارند که قابل تحسین است، گفت: انقلاب اسلامی، ایران را مستقل کرد و به آن عظمت داد، به مردم سرافرازی و آزادی داد و دست همه جهانیان را از ایران قطع و صهیونیست را ذلیل کرده است.

قدرت بازدارندگی و نفوذ کلام ملت ایران

رییس قوه قضاییه با بیان اینکه امروز کشور ایران قدرت بازدارندگی و نفوذ کلام دارد، گفت: هنوز دشمن به دنبال توطیه علیه ایران است، دشمن جنگ ترکیبی را با فشار بر مسایل فرهنگی آغاز کرده و با عفت مردم مبارزه می کند، امروز اگر فشار اقتصادی را وارد می کنند می خواهید مردم را از میدان خارج کنند، از این رو مسیولان باید بتوانند برخی از این مسایل را برطرف کنند.

وی گفت: یکی از مسایل مهمی که دولت تلاش می کند و مجلس و قوه قضاییه آن را حمایت می کنند که باید محقق شود، اشتغال است چرا که این امر زیربنای مسایل مهم مربوط به اقتصاد و معیشت است.

حجت الاسلام اژه ای در خصوص بحران آب نیز گفت: در استان اصفهان فعالیت های خوبی در حوزه حل مشکلات آب انجام شده است و امیدواریم مشکلات در این ارتباط رفع شود.

نسل های مختلف انقلاب در میدان نقش جهان

امروز مردم باز هم آمدند، کودکان در حالی که سربندهای یا زهرا (س)، یا حسین (ع) یا ابوالفضل عباس (ع) بر سر بسته اند دست در دست پدر و مادرهای خود به میدان نقش جهان آمدند، این جا نسل های مختلف انقلابی حضور دارند تا بعه دشمنان اعلام کنند که این ملت هرگز از پا نخواهد نشست.

ایران اسلامی جایگاه آرش، سیاوش، ستارخان، باقرخان، میرزا کوچک خان جنگلی، مدرس، کاشانی و همه حماسه آفرینانی است که قرنها برای رسیدن به این انقلاب تلاش کردند، ملت ایران قرنها تاریخ و حماسه پشت سر خود دارند از جایی که آرش کمانگیر تکه تکه جانش را فدای میهن کرد تا شهدای انقلاب، دفاع مقدس، مداقع حرم، میهن، این ملت هرگز اجازه نخواهد داد یاوه گویان ذره ای از نام وطن، یاد حماسه آفرینان و خاک قهرمان پرور خود را برای خود سهم خواهی کنند، اینجا شیرمردانی هستند که تاریخ تا همیشه آنها را با نام حماسه آفرین و مدافع میهن و انقلاب به یاد خواهد آورد.

22 بهمن تماشایی مردم نصف جهان/نقش جهان سراپا شور و حماسه بود

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "22 بهمن تماشایی مردم نصف جهان/نقش جهان سراپا شور و حماسه بود" هستید؟ با کلیک بر روی استان ها، ممکن است در این موضوع، مطالب مرتبط دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "22 بهمن تماشایی مردم نصف جهان/نقش جهان سراپا شور و حماسه بود"، کلیک کنید.