10 نکته طلایی برای طراحی اصولی دکوراسیون مطب – خبرگزاری اکسیبو | اخبار ایران و جهان

به گزارش بازرگانی خبرگزاری اکسیبو، آیا تا به حال به دکوراسیون داخلی مطب پزشکان توجه کردید؟ دقت کردید که نحوه چیدمان لوازم چه احساسی به شما می دهد؟ مطب فضایی جهت انتظار برای معاینه و درمان بیماران و مراجعان است که طراحی اصولی دکوراسیون داخلی آن از اهمیت بسیار بالایی برخوردار می باشد. طراحی دکوراسیون داخلی مطب باید به گونه ای باشد که آرامش و احساس امنیت را به بیمار منتقل کند و طوری نباشد که بیمار قبل از ویزیت، احساس ناامنی یا استرس داشته باشد.

در ادامه این مطلب قصد داریم تا نکاتی برای طراحی اصولی دکوراسیون مطب را به شما معرفی کنیم تا یک محیط آرام، مدرن و شیک برای انتظار بیماران طراحی شود.

به تخصص پزشک دقت کنید

اولین و مهم ترین قدم برای طراحی اصولی دکوراسیون مطب، توجه به تخصص و مهارت پزشک است. به طور مثال طراحی داخلی مطب یک دندانپزشک با یک روانشناس متفاوت بوده و هر کدام محیطی متفاوت خواهند داشت.

رنگ مناسبی را انتخاب کنید

سعی کنید برای طراحی و اجرای دکوراسیون مطب، رنگ درستی را انتخاب کنید تا هم احساس آرامش و امنیت بیشتری به بیماران بدهید و هم فضایی متناسب با تخصص پزشک را طراحی کنید. شما می توانید از رنگ های آرامش بخشی مانند سبز، آبی یا کرم استفاده کنید تا فضایی آرام و دلنشین در مطب داشته باشید.

نور پردازی مناسبی داشته باشید

نورپردازی مناسب یکی از مهم ترین عوامل در طراحی و اجرای دکوراسیون مطب است. نورپردازی باید به گونه ای باشد که فضای مطب را روشن و دلباز نشان دهد و در عین حال، از ایجاد سایه های نامناسب جلوگیری کند.

مبلمان و طرز چیدمان درستی انتخاب کنید

10 نکته طلایی برای طراحی اصولی دکوراسیون مطب

انتخاب مبلمان و طرز چیدمان صحیح برای مطب، به ایجاد فضایی مناسب و کاربردی کمک می کند. سعی کنید مبلمانی راحت انتخاب کنید و نحوه چیدمان را طوری انجام دهید که فضای مطب دلباز و آرامش بخش نمایان شود.

از گیاهان آپارتمانی استفاده کنید

گیاهان آپارتمانی احساس سرزندگی و شادابی به فضای مطب می دهند. شما می توانید از گیاهانی مانند پتوس یا سانسوریا در گلدان هایی مینیمال و ساده برای زیباتر کردن فضای مطب استفاده کنید.

به جزییات دقت کنید

10 نکته طلایی برای طراحی اصولی دکوراسیون مطب

استفاده از تابلو، ساعت دیواری، مجله، روزنامه، مجسمه و سایر عناصر تزیینی، باعث زیباتر شدن فضای مطب خواهد شد. به عنوان مثال، اگر به دنبال طراحی دکوراسیون داخلی مطب پزشک اطفال هستید، می توانید مبلمانی سفید یا با رنگ های شاد مانند قرمز و نارنجی در مطب بگذارید و از مجسمه شخصیت های کارتونی برای تزیین محیط استفاده کنید.

رعایت نظافت و نظم را به هیچ وجه فراموش نکنید

نظم و تمیزی مطب از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است. از آنجایی که شانس عفونت در بیمارانی که به مطب مراجعه می کنند بالاست، بهتر است تا فضای مطب همیشه تمیز و به دور از آلودگی باشد.

فضای کار منشی مطب را شیک طراحی کنید

در اکثر مطب ها به فضایی که منشی در آن کار می کند اهمیتی داده نشده و فضای بسیار کوچکی طراحی می شود. سعی کنید در طراحی داخلی مطب خود یک فضای دلباز و راحت را برای منشی فراهم کنید تا بتواند پرونده ها و دفتر نوبت ها را مرتب بچیند و همچنین فضای کافی برای نشستن نیز داشته باشد.

فضای انتظار و ویزیت بیماران را جدا کنید

یکی دیگر از اصولی که در اجرای دکوراسیون داخلی مطب باید به آن دقت کنید، طراحی فضاهای جداگانه برای ویزیت و انتظار بیماران است. بهتر است تا برای معاینه بیماران یک اتاق جداگانه در مطب طراحی شود تا حریم خصوصی بیمار حین معاینه حفظ شود.

کفپوش مناسب انتخاب کنید

بهتر است کفپوشی که برای مطب انتخاب می کنید از نوع قابل شستشو باشد تا بتوان آن را تمیز کرد. همچنین انتخاب رنگ روشن نشان می دهد که میزان آلودگی چقدر بوده و زمان تمیز کردن کفپوش ها دقیقاً چه زمانی است. به همین علت توصیه می شود تا از انتخاب کفپوش رنگ روشن پرهیز کنید.

در نهایت موسیقی آرامش بخش را فراموش نکنید

شاید با خود بگویید که موسیقی بخشی از دکوراسیون مطب نیست ولی آنقدری مهم است که باید در پایان به ان اشاره می کردیم. شنیده شدن موزیکی آرامش بخش و بی کلام در فضای مطب یکی از ارکان مهم در حفظ احساس آرامش برای مراجعان است. برای طراحی دکوراسیون داخلی مطب می توانید یک سیستم صوتی تعبیه کنید تا بتوانید در طول روز موزیک های بی کلام و آرام پخش کنید.

مهمترین نکته برای طراحی دکوراسیون مطب

مواردی مانند توجه به ورودی مطب، طراحی فضای انتظار، ایجاد حریم خصوصی، استفاده از فناوری های به روز، توجه به نیازهای کودکان، ایجاد فضایی آرامش بخش، استفاده از رنگ های مناسب، نورپردازی درست، استفاده از تصاویر و تابلوهای مناسب، استفاده از گیاهان و موسیقی آرامش بخش، توجه به تهویه مطبوع مناسب و نظم و تمیزی از جمله نکاتی هستند که باید در طراحی دکوراسیون مطب به آنها توجه کرد.

با رعایت این نکات می توانید مطبی زیبا، کاربردی و متناسب با نیازهای خود و بیمارانتان داشته باشید ولی هر یک از این نکات اصول خاصی دارند که بدون رعایت نمی توان به نتیجه دلخواه رسید و فقط کسی می تواند این اصول را اجرایی کند که دانش و تجربه کافی در این زمینه داشته باشد که قطعاً یک شرکت طراحی و دکوراسیون که تجربه خوبی در این زمینه دارد؛ قابلیت انجام این کار را خواهد داشت. در واقع مهمترین نکته در طراحی دکوراسیون مطب این است که کار را به متخصص بسپارید تا بهترین نتیجه را به دست آوردید.

تیم معماران جهت یکی از بهترین شرکت های دکوراسیون داخلی در تهران است که با بیش از 12 سال سابقه در حوزه طراحی و اجرای دکوراسیون داخلی و بازسازی های داخلی و اداری، فعالیت دارد. معماران جهت با هدف ایجاد فضای زیبا، راحت و کارآمد، نیازها و سلایق فردی و تیمی افراد را برطرف می کنند و معتقدند که رسالتشان خلق فضاهایی زیبا و کارآمد برای سکونت است.

تیم معماران جهت طراحی و اجرای دکوراسیون داخلی خانه و محیط های اداری بسیاری را در مناطق شمال، غرب، شرق و سایر مناطق شهر تهران اجرا و پیاده سازی کرده و توانسته رضایت کارفرمایان خود را جلب نماید. شما می توانید از خدمات متنوع تیم معماران جهت از قبیل طراحی و اجرای دکوراسیون داخلی، بازسازی ساختمان های قدیمی و طراحی و بازسازی دفتر اداری و … برای طراحی و اجرای دکوراسیون محل مورد نظرتان بهره مند شوید.

این مطلب، یک خبر آگهی بوده و خبرگزاری اکسیبو در محتوای آن هیچ نظری ندارد.

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "10 نکته طلایی برای طراحی اصولی دکوراسیون مطب – خبرگزاری اکسیبو | اخبار ایران و جهان" هستید؟ با کلیک بر روی اقتصادی، اگر به دنبال مطالب جالب و آموزنده هستید، ممکن است در این موضوع، مطالب مفید دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "10 نکته طلایی برای طراحی اصولی دکوراسیون مطب – خبرگزاری اکسیبو | اخبار ایران و جهان"، کلیک کنید.