۹۰ درصد زکات جمع آوری شده صرف معیشت محرومان می‌شود – خبرگزاری اکسیبو | اخبار ایران و جهان

۹۰ درصد زکات جمع آوری شده صرف معیشت محرومان می‌شود - خبرگزاری اکسیبو | اخبار ایران و جهان

به گزارش خبرگزاری اکسیبو، حجت الاسلام حسن هرمز، مدیرکل امور اجرایی زکات کمیته امداد گفت: طی سال گذشته ۲,۷۰۰ میلیارد تومان زکات در کشور جمع‌آوری و در امور نیازمندان هزینه شد.

وی که در همایش زکات در روستای اسماعیلیه از توابع شهرستان اهواز سخن می‌گفت افزود: تأمین هزینه‌های معیشتی، حمایتی و توانمندسازی نیازمندان در اولویت است و ۹۰ درصد زکات جمع‌آوری شده به مصارف فوق می‌رسد.

هرمز ضمن بیان اینکه ۱۰ درصد مابقی در بخش‌های عمرانی روستاهای محروم کشور هزینه می‌‎شود، تصریح کرد: کمک به تأمین هزینه تحصیل، آزادی زندانیان جرایم غیر عمد، ساخت پروژه‌های عام‌المنفعه و تأمین جهیزیه دیگر موارد هزینه‌کرد زکات است.

وی ضمن بیان اینکه مردم نوع‌دوست کشور ۹۰۰ میلیارد تومان کفاره و فطریه در سال جاری پرداخت کردند، افزود: از این مبلغ ۸۶ میلیارد تومان به مراکز نیکوکاری و مؤسسات خیریه پرداخت شده است.

مدیرکل امور اجرایی زکات کمیته امداد کشور اظهار کرد: استان خوزستان یکی از قطب‌های کشاورزی کشور و جزو استان‌های برتر و پیشرو در فعالیت‌های ترویجی و جمع‌آوری زکات است.

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "۹۰ درصد زکات جمع آوری شده صرف معیشت محرومان می‌شود – خبرگزاری اکسیبو | اخبار ایران و جهان" هستید؟ با کلیک بر روی اجتماعی، ممکن است در این موضوع، مطالب مرتبط دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "۹۰ درصد زکات جمع آوری شده صرف معیشت محرومان می‌شود – خبرگزاری اکسیبو | اخبار ایران و جهان"، کلیک کنید.