یارانه کشاورزان با صدور اسناد مالکیت قطع نمی شود – خبرگزاری اکسیبو | اخبار ایران و جهان

یارانه کشاورزان با صدور اسناد مالکیت قطع نمی شود - خبرگزاری اکسیبو | اخبار ایران و جهان

به گزارش خبرنگار اکسیبو، سید مهدی هاشمی، ظهر یکشنبه در نشست با فرماندار و دهیاران شهرستان انار گفت: صدور اسناد مالکیت حد نگار اراضی کشاورزی یک ضرورت انکارناپذیر برای توسعه پایدار و ایجاد امنیت غذایی است و کشاورز با اخذ تسهیلات بانکی برای رشد تولیدات کشاورزی خود اقدام می کند.

وی افزود: حدنگاری همچنین، مالکیت افراد را تثبیت و از دارایی افراد صیانت می کند چرا که سند رسمی مالکیت از جایگاه و اعتباری برخوردار است که هیچ مقامی نمی تواند از پذیرش آن استنکاف کند.

هاشمی، یکی دیگر از مزایای صدور اسناد مالکیت را توسعه ثبت دیجیتال دانست و افزود: حدنگاری با ایجاد دفتر املاک الکترونیک، زمینه ارایه خدمات الکترونیک در بستر هوش مصنوعی را فراهم نموده و مراجعات حضوری به ادارات را به طور چشمگیری کاهش می دهد.

عضو شورای قضایی استان کرمان تصریح کرد: علیرغم مزایای پرشمار حدنگاری، بخشی از اراضی بویژه زمین های کشاورزی فاقد سند است که ناشی از عدم ترویج فرهنگ ثبت رسمی در جامعه و تصورات غیرواقعی افراد مبنی بر اخذ مالیات و قطع یارانه کشاورزان می باشد.

وی افزود: با توجه به اتمام مهلت پنج ساله ساله قانون جامع حد نگار برای تعویض اسناد مالکیت دفترچه ای، این اسناد به نوعی بی اعتبارند و دارندگان این اسناد می بایست در اسرع وقت جهت تعویض اسناد دفترچه ای به تک برگ اقدام کنند.

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "یارانه کشاورزان با صدور اسناد مالکیت قطع نمی شود – خبرگزاری اکسیبو | اخبار ایران و جهان" هستید؟ با کلیک بر روی عمومی، اگر به دنبال مطالب جالب و آموزنده هستید، ممکن است در این موضوع، مطالب مفید دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "یارانه کشاورزان با صدور اسناد مالکیت قطع نمی شود – خبرگزاری اکسیبو | اخبار ایران و جهان"، کلیک کنید.