گلایه امام جمعه موقت رشت از واردات بی رویه برنج

گلایه امام جمعه موقت رشت از واردات بی رویه برنج

اکسیبو/گیلان امام جمعه موقت رشت، به مشکل فروش برنج شالیکاران اشاره کرد و گفت: واردات بی رویه برنج موجب دلسردی کشاورزان شده، زیرا هزینه های تولید برنج بسیار بالا رفته است؛ این در حالی است که کشاورزی اهمیت زیادی دارد و امنیت غذایی ایجاد می کند.

حجت الاسلام والمسلمین صفر قربانپور امروز، 27 بهمن ماه در خطبه های نماز جمعه شهر رشت، ضمن گرامیداشت ولادت با سعادت حضرت ولی عصر(عج) در نیمه شعبان، اظهار کرد: مهدویت در اسلام و شیعه جایگاه ویژه ای دارد و حضرت مهدی موعود(عج) ناظر بر اعمال بندگان است.

وی با تاکید بر لزوم توجه مراکز علمی و فرهنگی به فرهنگ مهدویت و انتظار، افزود: جوانان و نوجوانان باید با مفاهیم مرتبط با فرهنگ مهدویت آشنا شوند و توانایی پاسخگویی به شبهات را داشته باشند.

امام جمعه موقت رشت نیمه شعبان را عید بزرگ شیعیان دانست و تصریح کرد: باید نیمه شعبان را بزرگ بداریم و از این فرصت برای پیوند زدن جامعه با امام زمان(ع) و تقویت انتظار استفاده کنیم.

حجت الاسلام قربانپور در ادامه ضمن قدردانی از حضور با شکوه ملت در راهپیمایی یوم الله 22 بهمن، اضافه کرد: معمار کبیر انقلاب حقیقتا ملت ایران را نسبت به مردمان صدر اسلام برتر دانسته اند، زیرا این ملت بزرگ همواره از اسلام و آرمان های انقلاب اسلامی دفاع و دشمنان را ناامید کرده اند.

وی یوم الله 22 بهمن سال جاری را بیعت مجدد با ولایت فقیه دانست و ادامه داد: ملت ایران با بصیرت مثال زدنی و حضور به موقع در صحنه، جنگ ترکیبی دشمنان را خنثی کردند و عزت و اقتدار نظام اسلامی را به دنیا نشان دادند.

امام جمعه موقت رشت از مسیولان خواست نسبت به ملت وفادار باشند و برای رفع مشکلاتشان تلاش کنند و یادآور شد: ملت ایران در انتخابات 11 اسفندماه نیز شور و شعور سیاسی خود را نشان خواهند داد و با مشارکت حداکثری مشت محکمی به دهان دشمنان می زنند، اما از مسیولان نیز انتظار داریم نسبت به این مردم احساس مسیولیت کنند.

وی تداوم جنایات رژیم صهیونیستی علیه مردم غزه و سکوت کشورهای مدعی آزادی و حقوق بشر را یادآور شد و افزود: ملت ایران همواره آرمان فلسطین را دنبال می کنند و در کنار مردم غزه هستند؛ البته تاریخ هرگز جنایت های رژیم صهیونیستی با حمایت کشورهای غربی را فراموش نمی کند.

حجت الاسلام قربانپور یکی از پیام های راهپیمایی 22 بهمن امسال را حمایت از غزه دانست و تاکید کرد: دشمنان که از این حضور میلیونی مایوس شده اند، می خواهند مانع از مشارکت حداکثری در انتخابات 11 اسفندماه شوند، اما بار دیگر این توطیه را ختثی خواهیم کرد.

وی با اشاره به اهمیت دو انتخابات مجلس خبرگان و مجلس شورای اسلامی، اضافه کرد: مردم وظیفه دارند افراد اصلح را انتخاب کنند، زیرا انتخابات تحقق مردم سالاری در نظام ماست و آینده کشور را رقم می زند. در این راستا باید به سوابق کاندیداها و خدمات و اقدامات آن ها توجه شود.

امام جمعه موقت رشت یکی از مشکلات کشاورزان را پیرامون تغییر کاربری اراضی و سند مالکیت دانست و یادآور شد: از مسیولان و نمایندگان و دستگاه قضایی انتظار داریم مشکلات مردم را رفع کنند.

وی همچنین به مشکل فروش برنج شالیکاران اشاره کرد و گفت: واردات بی رویه برنج موجب دلسردی کشاورزان شده، زیرا هزینه های تولید برنج بسیار بالا رفته است؛ این در حالی است که کشاورزی اهمیت زیادی دارد و امنیت غذایی ایجاد می کند و نباید گرفتار واردات غیر قانونی شود.

پایان خبر اکسیبو

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "گلایه امام جمعه موقت رشت از واردات بی رویه برنج" هستید؟ با کلیک بر روی استان ها، آیا به دنبال موضوعات مشابهی هستید؟ برای کشف محتواهای بیشتر، از منوی جستجو استفاده کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "گلایه امام جمعه موقت رشت از واردات بی رویه برنج"، کلیک کنید.