کشف موجودی در اعماق دریا که حداقل ۵۰۰ سال عمر دارد/ عکس

نادیا زکالوند: دانشمندان بر این باورند بررسی این ماهی شاید بتواند کلیدی برای طولانی کردن عمر انسان باشد. درواقع این شکارچی مهره‌دار اعماق اقیانوس‌ها نوعی کوسه به نام کوسه گرین‌لند است و به‌لطف سرعت رشد بسیار کند خود توانسته به عمری طولانی دست پیدا کند.

دانشمندان سن کوسه‌های شناخته‌شده را با توجه به تعداد نوارهای روی ستون‌فقرات آنها تخمین می‌زنند. اما کوسه‌های گرین‌لند هیچ نوع بافت سختی در بدن خود ندارند و سرعت رشد بافت‌های نرم بدن‌شان کمتر از یک سانتی‌متر در سال است. به همین دلیل آنها برای تخمین سن این نوع کوسه، از پروتئین‌های موجود درون چشم آن استفاده کردند.

کشف موجودی در اعماق دریا که حداقل ۵۰۰ سال عمر دارد/ عکس

دانشمندان هنوز در حال بررسی این نوع کوسه هستند تا بتوانند سن آنها را دقیق‌تر تخمین بزنند. همچنین در بررسی‌های جدید مشخص شده که طول عمر بالای کوسه گرین‌لند در چگونگی سوخت‌وساز بدن آن نهفته است.

محقق اصلی این بررسی که دانشجوی دکترای دانشگاه منچستر است می‌گوید، «سوخت‌وساز بدن بیشتر گونه‌های زیستی با افزایش سن آنها دچار دگرگونی می‌شود و امیدواریم با شناخت دقیق عملکرد سوخت‌وساز این نوع کوسه‌ها بتوانیم روند پیر شدن انسان را کند کنیم.»

منبع:

ladbible

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "کشف موجودی در اعماق دریا که حداقل ۵۰۰ سال عمر دارد/ عکس" هستید؟ با کلیک بر روی اجتماعی، به دنبال مطالب مرتبط با این موضوع هستید؟ با کلیک بر روی دسته بندی های مرتبط، محتواهای دیگری را کشف کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "کشف موجودی در اعماق دریا که حداقل ۵۰۰ سال عمر دارد/ عکس"، کلیک کنید.