چرا تحدید نسل برای کشور آسیب زاست؟

در نشست «ازدواج آسان، عشق پایدار» بررسی شد؛

چرا تحدید نسل برای کشور آسیب زاست؟

مسیول دفتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه آزاد اسلامی استان گیلان با بررسی آسیب های تحدید نسل برای کشور عنوان کرد: موضوع «جمعیت» از فاکتور های مهم اقتدار ملی یک کشور است و باید جلوی تفکر «فرزند کمتر، زندگی بهتر» گرفته شود.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری علم و فناوری اکسیبو، حجت الاسلام سید محمدحسین صفوی مسیول دفتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه آزاد اسلامی استان گیلان در نشست «ازدواج آسان، عشق پایدار» که با حضور جمع کثیری از دانشجویان واحد رشت در سالن اجتماعات این واحد دانشگاهی برکزار شد، گفت: نظامی که امروز در جهان حاکم بوده با مدیریت جریان صهیونیسم جهانی درصدد است جمعیت جهان را به سمت کاهش سوق دهند، از سوی دیگر دانشجویان با افزایش جمعیت خود و طرفدارانش می تواند با برنامه ریزی های بلندمدت درراستای گسترش سرزمین های تحت سلطه خود اقدام کند.

وی اضافه کرد: صهیونیسم جهانی از سالیان دور با برنامه ریزی های زیادی که با مدیریت سازمان بهداشت جهانی انجام داد، در کشور شروع به تبلیغ با شعار «فرزند کمتر، زندگی بهتر» کرد که این شعار در مدتی کم خیلی پررونق دنبال و تبدیل به یک جریان شد و رفته رفته به فرهنگ عمومی جامعه مبدل گشت.

مسیول دفتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه آزاد اسلامی استان گیلان عنوان کرد: به دنبال این مسایل، نگاه فرهنگی جامعه به سویی پیش رفت که موجب افزایش سن ازدواج شد و آنهایی که ازدواج می کردند تا مدت ها صاحب فرزند نمی شدند یا علاقه ای به فرزندآوری نداشتند.

صفوی در ادامه توضیح داد: با توجه به اینکه مسیله جمعیت از فاکتور های مهم اقتدار ملی یک کشور است، تحدید نسل، یکی از آسیب های جدی برای این موضوع محسوب می شود.

وی با بیان اینکه رهبر انقلاب اسلامی به این مسیله نگاه ویژه دارند، خاطرنشان کرد: نگاه مقام معظم رهبری حرکت به سمت یک جمعیت پایدار قابل اطمینان است و امروز شاهد این موضوع در جامعه اسلامی هستیم؛ بنابراین باید روی موضوع افزایش جمعیت و طبعاً مسیله ازدواج جوانان به خصوص در سنین پایین تر تاکید بیشتری شود.

مسیول دفتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه آزاد اسلامی استان گیلان تبیین کرد: این نهاد درراستای همین مسیله به عنوان یکی از مصادیق جهاد تبیین با در نظر گرفتن و برنامه ریزی برگزاری جلساتی با فراهم آوردن بستر های معرفتی و تحول در نگاه مردم به خصوص جوانان در موضوع ازدواج، باید منتظر اتفاقات خوبی باشیم، امیدوارم منویات مقام معظم رهبری به طور جامع و کامل در جامعه اسلامی محقق شود.

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "چرا تحدید نسل برای کشور آسیب زاست؟" هستید؟ با کلیک بر روی اجتماعی، ممکن است در این موضوع، مطالب مرتبط دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "چرا تحدید نسل برای کشور آسیب زاست؟"، کلیک کنید.