چرا با وجود کاهش قیمت انس جهانی، طلا در ایران ارزان نشد؟ – خبرگزاری اکسیبو | اخبار ایران و جهان

چرا با وجود کاهش قیمت انس جهانی، طلا در ایران ارزان نشد؟ - خبرگزاری اکسیبو | اخبار ایران و جهان

نادر بذرافشان رییس اتحادیه سازندگان و فروشندگان طلا و جواهر تهران در گفت و گو با خبرنگار اکسیبو در مورد اینکه کاهش قیمت جهانی طلا چقدر روی قیمت ها در بازار داخلی اثر گذاشته است، گفت: طی روزهای گذشته با کاهش قیمت انس جهانی، قیمت طلا در داخل نیز با کاهش جزیی همراه شد.

وی افزود: علت اصلی عدم اثرگذاری کاهش انس جهانی بر قیمت های داخلی، بالا بودن نرخ ارز است. با توجه به اینکه قیمت ارز نسبت به انس کمتر کاهش یافته است به همین دلیل افت قیمت های جهانی نتوانسته اثر زیادی بر بازار داخلی طلا بگذارد؛ به گونه ای که قیمت سکه امامی این هفته نسبت به هفته گذشته فقط 900 هزار تومان با کاهش قیمت مواجه شد.

بذرافشان به مسدود شدن حساب 400 فعال صنعت طلا اشاره کرد و گفت: چندی است که بازار طلا به دلیل انسداد حساب 400 طلافروش بحرانی شده و معاملات را در بازار طلا به شدت کاهش داده است. بر همین اساس نیز با وجود نزدیک بودن به شب عید متاسفانه مبادلات آنطور که باید و شاید در بازار طلا انجام نمی شود.

وی تاکید کرد: از 400 حساب مسدود شده فقط حدود 20 حساب باز شده است و مسوولان هر روز قول می دهند که انسداد را به طور کامل رفع کنند اما هنوز اتفاقی نیفتاده است. بر همین مبنا نیز در حال حاضر تعداد محدودی از طلافروشان در حال کار هستند.

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "چرا با وجود کاهش قیمت انس جهانی، طلا در ایران ارزان نشد؟ – خبرگزاری اکسیبو | اخبار ایران و جهان" هستید؟ با کلیک بر روی اقتصادی، به دنبال مطالب مرتبط با این موضوع هستید؟ با کلیک بر روی دسته بندی های مرتبط، محتواهای دیگری را کشف کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "چرا با وجود کاهش قیمت انس جهانی، طلا در ایران ارزان نشد؟ – خبرگزاری اکسیبو | اخبار ایران و جهان"، کلیک کنید.