پاره کردن منشور سازمان ملل مضحک بود

پاره کردن منشور سازمان ملل مضحک بود

کارشناس مسایل بین الملل گفت: اقدام نماینده رژیم صهیونیستی در پاره کردن منشور سازمان ملل اقدامی مضحک و غیردیپلماتیک است که نشان می دهد رژیم صهیونیستی از عقلانیت برخوردار نیست و به هیچ یک از قطعنامه ها و تصمیمات نهادهای بین المللی پایبند نیست.

به گزارش اکسیبو، حسن هانی زاده در گفت وگو با خبرنگار ایمنا در خصوص رای مجمع عمومی سازمان ملل به عضویت کشور فلسطین در این سازمان اظهار کرد: اقدام مجمع عمومی سازمان ملل در شناسایی فلسطین به عنوان یک کشور مستقل، در گذشته نیز صورت گرفته است و این تصمیم در برابر نپذیرفتن برخی کشورهای دارای حق وتو در شورای امنیت اتخاذ شده است.

وی افزود: شورای امنیت پس از این رای، مکلف شده است که بار دیگر مسیله شناسایی فلسطین به عنوان یک دولت مستقل عضو سازمان ملل را در دستور کار قرار دهد و این می تواند چالشی برای رژیم صهیونیستی در جامعه جهانی تلقی شود.

کارشناس مسایل بین الملل ادامه داد: گمانه زنی ها این است که اگر شورای امنیت سازمان ملل بخواهد درباره به رسمیت شناختن فلسطین به عنوان یک کشور مستقل رای گیری کند، آمریکا، انگلیس یا فرانسه به صورت موازی از حق وتو برای جلوگیری از شناسایی فلسطین به عنوان یک کشور مستقل استفاده خواهند کرد و این کار می تواند جانبداری آمریکا و غرب از سیاست های رژیم صهیونیستی تلقی شود و چهره واقعی این کشورها را برای جامعه جهانی روشن کند.

هانی زاده با اشاره به اینکه این اقدام مجمع عمومی سازمان ملل برای دومین بار است که صورت می گیرد، گفت: به احتمال زیاد شورای امنیت سازمان ملل نیز ناچار خواهد شد که در این خصوص هرچه سریع تر تصمیم بگیرد؛ این حق طبیعی ملت فلسطین است که به عنوان یک کشور در این نهاد بین المللی به رسمیت شناخته شود، اگر آمریکا بخواهد از حق وتو استفاده کند، در حقیقت نشان می دهد که این نهاد تحت تاثیر آمریکا و برخی کشورهای دارای حق وتو قرار دارد.

وی تاکید کرد: اقدام نماینده رژیم صهیونیستی در پاره کردن منشور سازمان ملل اقدامی مضحک و غیردیپلماتیک است که نشان می دهد رژیم صهیونیستی از عقلانیت برخوردار نیست و به هیچ یک از قطعنامه ها و تصمیمات نهادهای بین المللی پایبند نیست.

کارشناس مسایل بین الملل بیان کرد: این اقدام که ناشی از عصبانیت رژیم صهیونیستی در برابر تصمیم جامعه جهانی است، کاملاً در راستای به چالش کشیدن این نهاد بزرگ بین المللی بود و مورد تمسخر جامعه جهانی و رسانه های بین المللی قرار گرفته است.

پایان خبر اکسیبو

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "پاره کردن منشور سازمان ملل مضحک بود" هستید؟ با کلیک بر روی عمومی، اگر به دنبال مطالب جالب و آموزنده هستید، ممکن است در این موضوع، مطالب مفید دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "پاره کردن منشور سازمان ملل مضحک بود"، کلیک کنید.