وصل شدن برق 98روستای کردستان تا 72ساعت دیگر/شکستگی300 اصله تیربرق – خبرگزاری اکسیبو | اخبار ایران و جهان

وصل شدن برق 98روستای کردستان تا 72ساعت دیگر/شکستگی300 اصله تیربرق - خبرگزاری اکسیبو | اخبار ایران و جهان

به گزارش خبرنگار اکسیبو، هیوا لهونیان شامگاه جمعه به خبرنگاران اعلام کرد: شدت باران و رانش زمین در برخی مناطق کردستان موجب شکستگی تیربرق ها و قطعی برق 181 روستا در شهرستان های سقز، مریوان، بانه و دیواندره شد.

وی از اعزام نیروهای امدادی و عملیاتی کمکی از دیگر شهرستان های سنندج، بیجار و کامیاران که به مناطق بحرانی خبر داد و خاطرنشان کرد: در جریان ترمیم و بازسازی شبکه های برق روستاهای آسیب دیده بیش از 60 گروه عملیاتی بصورت تمام وقت در شرایط سخت جوی در حال انجام ماموریت هستند.

لهونیان بابیان اینکه طی بحران صورت گرفته بیش از 300 اصله تیربرق فشار متوسط و ضعیف دچار شکستگی شدند، افزود: درحال حاضر نیروهای فنی در حال برکناری تیرهای شکسته و جایگزینی آنها در شرایط سخت و مناطق صعب العبور هستند.

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان کردستان تصریح کرد: تاکنون از مجموع 176 روستایی که با مشکل قطعی برق مواجه بودند تعداد 83 روستا برقدار شدند و روستاهای بخش گردنه «قرژدابان بانه» نیز از طریق دیزل ژنراتور برقدار شده و برای دیگر روستاها در سایر نواحی که نیاز به احداث مجدد شبکه دارند تمهیدات لازم از طریق ارسال تیر بتنی و یراق آلات در حجم بالا دیده شده است.

وی تصریح کرد: برق 98 روستا نیز تا 72 ساعت آینده وصل خواهد شد.

لهونیان اذعان کرد: علاوه برحضور همگانی نیروهای فنی استان، تیم های کمکی از استان های همجوار در حال اعزام به مناطق بحرانی در شهرستان های چهارگانه هستند تا اقدامات اساسی احداث شبکه در کمترین زمان ممکن انجام پذیرد.

وی گفت: در حال حاضر برق 98 روستای بخش های خرخره سقز، چهل چشمه دیواندره و سرشیو مریوان و گردنه قرژدابان بانه کماکان قطع است و بارش شدید برف و باران در مناطق بحرانی روند امدادرسانی اکیپ های عملیاتی را در این مناطق در مواقعی با کندی مواجه کرده است و بیشتر روستاها در نقاط سخت گذر هستند و امکان انتقال تجهیزات با خودرو میسر نیست.

گفتنی است؛ عملیات احیای شبکه روستایی در سایر مسیرهای بحران توسط اکیپ ها و با نظارت حضوری و مستقیم مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان کردستان، تعدادی از مدیران ستادی و همچنین مدیران شهرستان های درگیر با رانش زمین و خاموشی برق در حال اجرا است.

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "وصل شدن برق 98روستای کردستان تا 72ساعت دیگر/شکستگی300 اصله تیربرق – خبرگزاری اکسیبو | اخبار ایران و جهان" هستید؟ با کلیک بر روی عمومی، آیا به دنبال موضوعات مشابهی هستید؟ برای کشف محتواهای بیشتر، از منوی جستجو استفاده کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "وصل شدن برق 98روستای کردستان تا 72ساعت دیگر/شکستگی300 اصله تیربرق – خبرگزاری اکسیبو | اخبار ایران و جهان"، کلیک کنید.