واکنش وزیر بهداشت به مسمومیت پزشکان در شیراز

وزیر بهداشت درمان و آموزش پزشکی در واکنش به مسمومیت الکلی جمعی از پزشکان در شیراز گفت: ما انتظارمان این است وقتی دانشمندان و عالمانی داریم که خودشان عوارض را می بینند خودشان به آن عوامل استناد کنند، وقتی می گویند عالم بدون عمل همین است.

واکنش وزیر بهداشت به مسمومیت پزشکان در شیراز

آفتاب نیوز :

بهرام عین الهی درباره مسمومیت الکلی اخیر برای جمعی از پزشکان در شیراز گفت: کلا در علم پزشکی مصرف 2 دو چیز را همه عالمان پزشکی انکار می کنند و من هم جدا از مسایل شرعی صحبت می کنم. امروزه می گویند بسیاری از بیماری ها ناشی از مصرف سیگار است و می گویند تقریبا تمام اعضای بدن می تواند از مصرف سیگار دچار عارضه شود و متاسفانه می بینیم بعضی ها سیگار می کشند و بعضی ها خودشان ممکن است جزو پزشکان باشند، الکل هم همین طور است.

وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی خاطرنشان کرد: الکل هم جدا از مسایل شرعی از نظر پزشکی یکی از عواملی است که بسیاری از بیماری ها را ایجاد می کند، به خصوص می تواند در کبد عوارض بسیار زیادی داشته باشد. در رشته خود ما که چشم پزشکی هستیم؛ الکل هایی که استاندارد نیستند و ناخالص هستند باعث کوری می شوند که به آن الکل متانول می گویند در واقع الکل چوب این کار را انجام می دهد.

وی با بیان این که ما انتظارمان این است وقتی دانشمندان و عالمانی داریم که خودشان عوارض را می بینند خودشان به آن عوامل استناد کنند، عنوان کرد: وقتی می گویند عالم بدون عمل همین است؛ بنابراین نه تنها در مورد جامعه پزشکی بلکه درباره مردم هم استفاده از الکل می تواند عوارض بسیار زیادی ایجاد کند، عمر افراد را کوتاه می کند و می تواند بیماری هایی را در درازمدت داشته باشد، به خصوص بیماری کبدی را می تواند به وجود بیاورد که آینده بدی را رقم بزند.

عین الهی با اشاره به این که وزارت بهداشت وظیفه اش این است که اطلاع رسانی کند، گفت: وزارت بهداشت می تواند بگوید این عوارض وجود دارد، ولی حالا اگر کسی سیگار می کشد ما عوارضش را می گوییم، انتخاب خودش است، الکل هم همین است و ما حتما می گوییم مردم عزیزمان استفاده نکنند برای این که عوارض درازمدتی دارد.

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "واکنش وزیر بهداشت به مسمومیت پزشکان در شیراز" هستید؟ با کلیک بر روی حوادث، به دنبال مطالب مرتبط با این موضوع هستید؟ با کلیک بر روی دسته بندی های مرتبط، محتواهای دیگری را کشف کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "واکنش وزیر بهداشت به مسمومیت پزشکان در شیراز"، کلیک کنید.