هیچ ایرانی نباید از حق خود محروم شود

رییس کانون وکلای قوه قضاییه در مراسم افتتاح طرح کشوری با وکلا، کارشناسان رسمی، مشاوران خانواده قوه قضاییه در بقاع متبرکه گفت: ما راهبردی طراحی کردیم که براساس آن هیچ ایرانی به دلیل عدم تمکن مالی نباید از حق خود به دلیل نداشتن وکیل در محاکم محروم شود.

به گزارش اکسیبو، مراسم افتتاح طرح کشوری با وکلا، کارشناسان رسمی، مشاوران خانواده قوه قضاییه در بقاع متبرکه، امروز 27 اردیبهشت با حضور حجت الاسلام والمسلمین سیدمهدی خاموشی، رییس سازمان اوقاف و امور خیریه و حسن عبدلیان پور، رییس کانون وکلای قوه قضاییه همراه با انعقاد تفاهم نامه فی مابین در محل امامزاده معصوم(ع) تهران برگزار شد.

عبدلیان پور طی سخنانی در این مراسم گفت: در این چند سال در مرکز وکلا و مشاوران قوه قضاییه کارهای موثر برای مردم صورت گرفته است. سال گذشته تندیس مردمی سازی قوه قضاییه به کانون وکلا اعطا شد و ریاست قوه قضاییه در جلسات متعدد این نکته را یادآور شدند که مردمی سازی باید برای مردمی که به این نظام کمک می کنند و 8 سال در دفاع مقدس جنگیدند و در مخاطرات پیشقدم هستند باید صورت پذیرد.

وی با بیان اینکه ما خدمتگزار این مردم هستیم، اظهار کرد: افتخار مجموعه ما این است که با طرح هایی که اخیرا کلید خورده به مردم در حل مشکلات کمک کنیم و از علم خود در خدمت مردم استفاده کنیم. طرح با وکلا در مساجد از دو سال قبل کلید خورده و نه تنها در تهران و مراکز استان ها حتی در روستاها این اقدامات صورت گرفته و وکلا در این مکان ها حضور می یابند و به حل مشکلات مردم کمک می کنند.

عبدلیان پور عنوان کرد: ما راهبردی طراحی کردیم که هیچ ایرانی به دلیل عدم تمکن مالی نباید از حق خود به دلیل نداشتن وکیل در محاکم محروم شود. اگر کارشناسان نبودند این امر محقق نمی شد. اینها از تضییع حقوق مردم جلوگیری می کنند.

وی افزود: مشاوران خانواده با حضور در مساجد از متلاشی شدن خانواده های زیادی جلوگیری کرده اند و سامانه ای با عنوان مسیر طراحی شده که زوجین که در شرف جدایی هستند باید به این سامانه مراجعه کنند تاکنون 70 درصد مراجعات ختم به سازش شده است. در پرونده های خانواده افراد را به صلح و سازش دعوت می کنیم و قطعا برکت خاصی در این موضوع هست.

رییس کانون وکلای قوه قضاییه گفت: با توجه به سیاست مرکز وکلا طرح با وکلا قرار شد در بقاع اجرا شود مطمینم با توجه به روحیه ای که در همکاران خود می بینم و خلوص نیتی که در این کار وجود دارد این اقدام در بقاع متبرکه نیز نتایج خوبی در برخواهد داشت.

وی تصریح کرد: یکی از تاکیدات رهبر معظم انقلاب اسلامی حفظ حقوق عامه است و ما در این طرح در خدمت مردم هستیم قرار بر این است که شبهای جمعه آخر هر ماه وکلا و مشاوران خانواده در بقاع متبرکه حضور یابند و در اجرای طرح مشارکت خواهند داشت امید است به برکت این ایام مبارک دهه کرامت این کار بزرگ صورت بگیرد. اگر از طلاقی جلوگیری کنیم و حقی که تضییع شده را برگردانیم حتما لطف و مرحمت حضرت حق نصیب ما خواهد شد.

هیچ ایرانی نباید از حق خود محروم شود

پایان خبر اکسیبو

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "هیچ ایرانی نباید از حق خود محروم شود" هستید؟ با کلیک بر روی اجتماعی، اگر به دنبال مطالب جالب و آموزنده هستید، ممکن است در این موضوع، مطالب مفید دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "هیچ ایرانی نباید از حق خود محروم شود"، کلیک کنید.