همکاری روسیه و کره شمالی هیچ شرط و مرزی نخواهد داشت

همکاری روسیه و کره شمالی هیچ شرط و مرزی نخواهد داشت

سخنگوی کرملین در جمع خبرنگاران گفت که مسکو قصد دارد روابط خود را با پیونگ‌یانگ در همه زمینه‌های توسعه بخشد.

به گزارش گروه سیاست خبرگزاری علم و فناوری اکسیبو، «دیمیتری پسکوف» سخنگوی کرملین به خبرنگاران گفت که مسکو قصد دارد روابط خود را با پیونگ‌یانگ در همه زمینه‌های ممکن توسعه بخشد.

سخنگوی کرملین تأکید کرد که این مهم در ادامه توافق‌های حاصل شده در سفر اخیر «ولادیمیر پوتین» رئیس‌جمهور روسیه به کره شمالی، صورت می‌گیرد.

پسکوف افزود که روسیه قصد دارد روابط خود را در همه زمینه‌ها با یکی از نزدیک‌ترین همسایگان خود توسعه بخشد.

رئیس‌جمهور روسیه در روزهای ۱۸ و ۱۹ ژوئن یک سفر رسمی به کره شمالی داشت. «کیم جونگ اون» رهبر کره شمالی سپتامبر گذشته از رئیس‌جمهور روسیه برای این سفر دعوت کرده بود.

در جریان سفر پوتین به کره شمالی، دو کشور معاهده مشارکت راهبردی جامع، توافق‌نامه‌هایی برای همکاری در زمینه بهداشت، آموزش پزشکی و علوم و ساخت پل بزرگراهی بر روی رودخانه توماننایا امضا کردند.

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "همکاری روسیه و کره شمالی هیچ شرط و مرزی نخواهد داشت" هستید؟ با کلیک بر روی ورزشی، به دنبال مطالب مرتبط با این موضوع هستید؟ با کلیک بر روی دسته بندی های مرتبط، محتواهای دیگری را کشف کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "همکاری روسیه و کره شمالی هیچ شرط و مرزی نخواهد داشت"، کلیک کنید.