همایش «کاروان رهسپاران عصر ظهور» با حضور 2120 نفر برگزار شد – خبرگزاری اکسیبو | اخبار ایران و جهان

همایش «کاروان رهسپاران عصر ظهور» با حضور 2120 نفر برگزار شد - خبرگزاری اکسیبو | اخبار ایران و جهان

به گزارش خبرگزاری اکسیبو، همایش ملی بانو یاران خانه های امداد با عنوان «کاروان رهسپاران عصر ظهور» با شرکت 2120 نفر از بانو یاران خانه های امداد سراسر کشور و با حضور سیدمرتضی بختیاری، رییس کمیته امداد و علی آقا محمدی، جانشین وزیر کشور در طرح توانمندسازی اجتماعی محلات کم برخوردار در مشهد مقدس برگزار شد.

رییس کمیته امداد در جمع بانو یاران خانه های امداد گفت: این همایش ملی با حضور 2120 نفر از بانو یاران خانه های امداد سراسر کشور با عنوان کاروان رهسپاران عصر ظهور در راستای توانمندسازی بانوان محلات کم برخوردار برگزار شد.

وی تصریح کرد: با نویاران خانه های امداد در این برنامه سه روزه علاوه بر دوره های مختلف از کلاس های هلال احمر و دیگر مهارت های مورد نیاز، برخوردار می شوند.

بختیاری با بیان اینکه، تعدادی زیادی از این بانوان که در این اردو حضور داشتند زیارت اولی هستند، تاکید کرد: امروز در روز میلاد قمر بنی هاشم (ع) در جوار آقا علی بن موسی الرضا (ع) با عنوان رهسپاران عصر ظهور در آستانه میلاد امام زمان (ع) قرار داریم و این بانوان به عنوان پرچم داران در این عرصه فعالیت می کنند.

رییس کمیته امداد در جمع بانو یاران خانه های امداد خاطرنشان کرد: طرح 2020 محله در محله های کم برخوردار و مناطق محروم با همکاری سازمان هلال احمر، کمیته امداد و سازمان بهزیستی فعالیت می کند و در این اتفاق مهم، تمام نهادهای اجرایی نظیر وزارت کشور، نیروی انتظامی و بقیه سازمان ها پای کار هستند.

وی تاکید کرد: تمرکز طرح 2020 در مناطقی است که علاوه بر محرومیت، دچار آسیب های اجتماعی شده اند. ویژگی طرح 2020 این است که خود جوانان میدان دار این حرکت هستند و آسیب ها و ناهنجاری ها با کمک جوانان اصلاح خواهد شد.

بختیاری بیان کرد: در این طرح تمام دستگاه ها اجرایی، اقدامات ارزشمندی را رقم زدند که به عنوان مثال در بیمه سلامت با همت دولت سیزدهم توفیقات بسیاری با محوریت طرح 2020 رقم خورد.

رییس کمیته امداد در جمع بانو یاران خانه های امداد با بیان اینکه، طرح 20 20 الگوی موفقی در جامعه است، افزود: به لطف خدا تحول بزرگی اتفاق افتاد و موجب شد الگوی موفقی این طرح در کشور باشد. با اجرای طرح 2020 تعداد زیادی از دانش آموزان که ترک تحصیل کرده بودند، مجدد به تحصیل بازگشتتد.

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "همایش «کاروان رهسپاران عصر ظهور» با حضور 2120 نفر برگزار شد – خبرگزاری اکسیبو | اخبار ایران و جهان" هستید؟ با کلیک بر روی عمومی، آیا به دنبال موضوعات مشابهی هستید؟ برای کشف محتواهای بیشتر، از منوی جستجو استفاده کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "همایش «کاروان رهسپاران عصر ظهور» با حضور 2120 نفر برگزار شد – خبرگزاری اکسیبو | اخبار ایران و جهان"، کلیک کنید.