هشدار هواشناسی؛ در این مناطق برف می بارد

هشدار هواشناسی؛ در این مناطق برف می بارد

آفتاب نیوز :

پیش بینی کلی نقشه های همدیدی و آینده نگری سازمان هواشناسی نشان می دهد امروز در برخی مناطق شمال غرب، غرب، بخش هایی از مرکز، شمال شرق، استان های ساحلی دریای خزر، استان های واقع در دامنه های مرکزی زاگرس و دامنه های جنوبی البرز بارش پراکنده و وزش باد روی می دهد.

فردا سه شنبه در بخش هایی از شمال غرب، غرب، مرکزی، شرق، ارتفاعات استان کرمان، ارتفاعات واقع در دامنه های زاگرس مرکزی، ارتفاعات البرز مرکزی و سواحل غربی دریای خزر در برخی ساعات افزایش ابر و بارش های پراکنده و وزش باد پیش بینی می شود.

چهارشنبه در برخی مناطق شمال غرب، غرب، ارتفاعات مرکزی البرز و ارتفاعات مرکزی زاگرس و پنجشنبه در دامنه و ارتفاعات البرز مرکزی بارش های پراکنده روی می دهد. همین شرایط روز جمعه در غرب، شمال غرب، ارتفاعات زاگرس مرکزی، دامنه و ارتفاعات شمالی البرز برقرار است.

از امروز تا آخر هفته تنگه هرمز، دریای عمان، بخش های مرکزی و جنوبی خلیج فارس مواج است.

توصیف سامانه: ادامه فعالیت سامانه بارشی

زمان پایان: دوشنبه 1402/11/30

نوع مخاطره: بارش برف و باران، وزش باد، در گردنه ها و نواحی کوهستانی کولاک برف و مه

منطقه اثر:

دوشنبه 1402/11/30: جنوب آذربایجان غربی، کردستان، کرمانشاه، لرستان، همدان، مرکزی، جنوب قم، نیمه شمالی اصفهان، گلستان، خراسان شمالی و شمال خراسان رضوی، سمنان.

اثر مخاطره: احتمال آب گرفتگی معابر عمومی، جاری شدن روان آب، مه آلودگی، وزش باد و کولاک برف، کاهش نسبی دما و احتمال یخ زدگی سطح جاده ها، لغزندگی و کاهش دید در جاده های کوهستانی و گردنه ها.

توصیه: عدم توقف در بستر و حاشیه رودخانه ها، احتیاط در عبور از حاشیه مسیل ها، احتیاط در فعالیت های کوهنوردی و جابجایی عشایر، آمادگی دستگاه های اجرایی و امدادی و پاکسازی دهانه پل ها، لایروبی کانال ها و آب روها و انتقال محصولات کشاورزی به انبارهای استاندارد و احتیاط در رانندگی.

توصیف سامانه: افزایش وزش باد شدید و افزایش ارتفاع امواج

زمان پایان: سه شنبه 1402/12/01

نوع مخاطره: افزایش بیشینه سرعت وزش باد بیش از 30 نات و بیشینه ارتفاع امواج در ساحل 2 تا 3 متر و در فراساحل بیشتر از 3 متر.

منطقه اثر: ساحلی و دور از ساحل استان های بوشهر و هرمزگان، در خلیج فارس و تنگه هرمز.

اثر مخاطره: احتمال خطر غرق شدن شناگران و شناورها به ویژه شناورهای سبک و نیمه سنگین، اختلال در ترددها و فعالیت دریایی به ویژه تردد شناورهای سبک و قایق های صیادی و تفریحی و فعالیت صنایع فراساحلی و سکوهای نفتی.

توصیه: ممنوعیت و خودداری از فعالیت های تفریحی و صیادی، اجتناب از ترددهای دریایی به ویژه تردد شناورهای سبک و قایق های صیادی و تفریحی، اتخاذ تمهیدات لازم جهت پیشگیری از هرگونه خسارت احتمالی فعالیت در صنایع فراساحلی و سکوهای نفتی.

توصیف سامانه: افزایش وزش باد و افزایش ارتفاع امواج

زمان پایان: چهارشنبه 1402/12/02

نوع مخاطره: وزش باد نسبتاً شدید تا شدید 30 نات و بیشینه ارتفاع امواج در ساحل و فراساحل تا 2 متر.

منطقه اثر:

دوشنبه 1402/11/30، سه شنبه 1402/12/01 و چهارشنبه 1402/12/02: مناطق ساحلی و دور از ساحل سیستان و بلوچستان در دریای عمان.

اثر مخاطره: مواج شدن دریا و احتمال خسارت به شناورهای کوچک و تفریحی.

توصیه: احتیاط در تردد شناورهای سبک و نیمه سنگین و خودداری از فعالیت های تفریحی و شنا.

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "هشدار هواشناسی؛ در این مناطق برف می بارد" هستید؟ با کلیک بر روی حوادث، به دنبال مطالب مرتبط با این موضوع هستید؟ با کلیک بر روی دسته بندی های مرتبط، محتواهای دیگری را کشف کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "هشدار هواشناسی؛ در این مناطق برف می بارد"، کلیک کنید.