نت های نظامی در تالار وحدت

ارکستر «ترنم فتح رزم نوازان» در سومین شب از سی و نهمین جشنواره بین المللی موسیقی فجر (25بهمن ماه) ساعت 18:30 در تالار وحدت به روی صحنه رفت.

به گزارش اکسیبو، گروه موزیک «ترنم فتح» نیروی زمینی ارتش (رزم نوازان نزاجا) با سرپرستی و رهبری ارکستر سرهنگ دوم احسان ربیعی و با خوانندگی حامد کیارستمی، علی کرمی و غلامرضا سراوانی شب خاطرانگیزی را در تالار وحدت به اجرا گذاشتند. اجرایی که بسیار مورد استقبال حاضران در سالن قرار گرفت.این دومین اجرای موسیقی نظامی در جشنواره موسیقی فجر است؛ سال گذشته ارکستری از نیروی انتظامی به روی صحنه رفتند که اجرایشان بسیار مورد استقبال مخاطبان قرار گرفت.

در این کنسرت، پیش از اجرای رپرتوار برنامه، سرود ملی ایران با همراهی ارکستر «ترنم فتح رزم نوازان»  به اجرا در آمد و در ادامه قطعه «ایرانم» با شعری از محمدعلی بهمنی و آهنگسازی ابوالفضل صادقی نژآد با تنظیم جواد ابراهیمی راد اجرا شد.

در ادامه قطعه فولکلور روسی «قایقرانان» با تنظیم برای ارکستر نظامی توسط سعید نیازی به اجرا درآمد که بسیار مورد توجه و استقبال میهمانان این برنامه قرار گرفت.

نت های نظامی در تالار وحدت

قطعه «فروغ جاوید» با  آهنگسازی علی بکان و شعری از محمود شاهرخی و با تنظیم جواد ابراهیمی برای ارکستر نظامی که پیش از این با صدای زنده یاد اسفندیار قره باغی شنیده شده بود، در این کنسرت به اجرا درآمد. ایتالیانو دیگر قطعه فولکلور این کنسرت بود. قطعه ایتالیایی با تنظیم روح الله رمضانی. تصنیف «دگر چه خواهی» با آهنگسازی حبیب الله بدیعی و با  تنظیم جواد ابراهیمی راد از دیگر قطعات قابل توجه این برنامه بود.

قطعه «ارتش دلاور» نیز با شعری از اسماعیل فرزانه و با آهنگسازی بهزاد عبدی و تنظیم جواد ابراهیمی راد برای ارکستر نظامی نیز در این کنسرت به اجرا درآمد. «شکوه سادگی» با شعری از مصطفی محدثی خراسانی و آهنگسازی و تنظیم سعید نیازی، «ایران ایران» با شعری از تورج نگهبان و با  تنظیم سعید نیازی برای ارکستر نظامی از دیگر قطعات این برنامه بودند و در آخر  تصنیف مشهور «ای ایران» اثر ماندگار زنده یاد روح الله خالقی با شعری از حسین گل گلاب با تنظیم جواد ابراهیمی راد برای ارکستر نظامی  اجرا شد.

سرهنگ احسان ربیعی در گفت وگویی کوتاه بیان داشت: اجرا در جشنواره موسیقی فجر برای من یک موهبت الهی است و از مدت ها قبل تلاش کردیم این ارکستر به جایگاهی برسد تا روزی بتوانیم در تالار وحدت برای همه مردم اجرای برنامه داشته باشیم، که بحمدالله این اتفاق حاصل شد و امیدوارم در آینده ای نزدیک خواننده های مطرح کشور هم با ارکستر «ترنم فتح رزم نوازان» همکاری داشته باشند.

نت های نظامی در تالار وحدت

مصطفی رحمتی(ابوا)، علی اصغر شمس آبادی (کلارینت)، علی فرهودی کیا (ترومپت)، علی حکیمی مقدم (کلارینت)،رسول نوین (ترومپت)، حامد نادعلیان (کلارینت)، محمد علی غفاری (طبل)، حمید مقدمی (ترومبون)، جواد ویسی(هورن)، هادی بابایی (فلوت)، مهدی شوریابی(باس)، مهدی ایلخانی (کلارینت)، جعفر زارع(کلارینت)، محمد بهرام پور(ساکسیفون)، رضا حسینی فاراب(طبل)، مجتبی محمودی (ترومپت)، امیرحسین حسینی چاری(باریتون)، علیرضا گیوکی(کلارینت)، محمدامین کریمی(کلارینت)، علی کرمی(خواننده باریتون)، محمد براملو(باریتون)، جواد احمدوند (ساکسیفون)، ماهان محمدی (ترومپت)، علی اکبر عابدینی(تیمپانی)، سهیل روشن پور، علی پیرزاده، مهدی سنایی(ترومبون)، حسین اصفری(ترومپت)، پیمان مرادی (ترومپت)، مهدی مصلح آبادی(کلارینت)، یاسر جلیلی (کلارینت)، علی جاهدی (هورن)، محمد نیک رفتار(ترومپت)، محمدرضا مهرزاده(هورن)، سعید نیازی(ساکسیفون)، جواد ابراهیمی راد(باس)، مصطفی کریمی(فلوت)، مرتضی بهروزیان(ترومپت)، روح الله رمضانی(هورن)، امیرحسین یکتامنش(ساکسیفون) و حسین دهقانی (باریتون) از نوازندگان این ارکستر بودند.

پایان خبر اکسیبو

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "نت های نظامی در تالار وحدت" هستید؟ با کلیک بر روی فرهنگ و هنر، اگر به دنبال مطالب جالب و آموزنده هستید، ممکن است در این موضوع، مطالب مفید دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "نت های نظامی در تالار وحدت"، کلیک کنید.