نامه مهم رهبر کره شمالی به پوتین با طعم حمایت از ” آرمان مقدس روسیه”

به گزارش اکسیبو، این نامه به مناسبت «روز پیروزی» و هفتاد و نهمین سالگرد پایان جنگ جهانی دوم نوشته شده و در آن آمده است: من از آرمان مقدس روسیه قاطعانه حمایت کرده و با آن ابراز همبستگی می کنم.

در این باره ایرنا نوشت: خبرگزاری مرکزی کره پنجشنبه گزارش داد که کیم در نامه به پوتین نوشت: امیدوارم شما و مردم و ارتش شجاع روسیه به پیروزی تازه ای در در مقابل سیاست هژمونیک امپریالیست ها دست پیدا کنید.

اخیرا وزارت دفاع کره شمالی از انتقال مخفیانه موشک های دوربرد آمریکایی به اوکراین انتقاد و تاکید کرد که ایالات متحده نمی تواند روسیه را شکست دهد.

نامه کیم به پوتین/ حمایت کره شمالی از آرمان مقدس روسیه

نامه مهم کیم به پوتین/ کره شمالی از آرمان مقدس روسیه حمایت کردنامه مهم کیم به پوتین/ کره شمالی از آرمان مقدس روسیه حمایت کردبه دنبال سفر ماه سپتامبر کیم جونگ اون رهبر کره شمالی به روسیه، کشورهای غربی و متحدان آنها نسبت به تقویت همکاری های نظامی مسکو و پیونگ یانگ ابراز نگرانی کردند.

واشنگتن و کی یف نیز ادعا کرده اند که روسیه در حمله به اوکراین از موشک های کره شمالی استفاده کرده است. کره جنوبی نیز مدعی شده که کره شمالی در ازای دریافت مواد غذایی و دیگر ملزومات از روسیه، به مسکو مهمات و تسلیحات می دهد.

مقام های کره جنوبی همچنین در ماه نوامبر مدعی شدند که ممکن است کره شمالی موشک های بالستیک کوتاه برد، خمپاره موشک های ضدتانک و ضدهوایی به روسیه داده باشد.

2323

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "نامه مهم رهبر کره شمالی به پوتین با طعم حمایت از ” آرمان مقدس روسیه”" هستید؟ با کلیک بر روی بین الملل، به دنبال مطالب مرتبط با این موضوع هستید؟ با کلیک بر روی دسته بندی های مرتبط، محتواهای دیگری را کشف کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "نامه مهم رهبر کره شمالی به پوتین با طعم حمایت از ” آرمان مقدس روسیه”"، کلیک کنید.