مینو افتاده درگذشت و به خاک سپرده شد

مینو افتاده درگذشت و به خاک سپرده شد

به گزارش خبرگزاری اکسیبو، خانه موسیقی ایران، مینو افتاده هنرمند پیشکسوت موسیقی، مدرس و نوازنده سازهای کمانچه و ویولن امروز پنجشنبه 17 خرداد پس از تحمل یک دوره طولانی بیماری جان به جان آفرین تسلیم کرد.

زنده یاد افتاده متولد 14 اردیبشهت 1337 بود و از 10 سالگی وارد هنرستان موسیقی ملی شد و انتخاب ساز تخصصی ویلن زیر نظر ژوژ مارتیروسیان تحصیلات موسیقی را آغاز کرد و از سال اول دبیرستان به بعد پیانو و تمبک را هم فراگرفت.

وی بعد از پایان دوره هنرستان وارد دانشکده هنرهای زیبایی دانشگاه تهران شد و به ادامه تحصیل پرداخت و از 16 سالگی در اکستر فرهنگ و هنر و ارکستر بانوان و گروه تمبک آن وزارتخانه زیر نظر محمد اسماعیل شرکت کرد و اجراهای بسیاری در اکثر شهرهای ایران داشت و در آن زمان در مرکز حفظ و اشاعه موسیقی (صدا و سیما) نیز شروع به تدریس ویولن و کمانچه کرد و این همکاری تا زمان پایان کار مرکز ادامه داشت.

این هنرمند فقید بعد از پیروزی انقلاب اسلامی نیز در چندین گروه و آثار صوتی فعالیت داشت و کنسرت هایی در داخل و خارج از کشور برگزار کرد و اخیرا بیشتر به کار تدریس در دانشکده پودمانی موسیقی و بنیاد رودکی و کلاس های معتبر آزاد مشغول فعالیت بود.

پیکر زنده یاد «مینو افتاده» امروز جمعه 18 خرداد ساعت 10 صبح در قطعه هنرمندان بهشت زهرا(س) تشییع شد.

245245

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "مینو افتاده درگذشت و به خاک سپرده شد" هستید؟ با کلیک بر روی فرهنگ و هنر، به دنبال مطالب مرتبط با این موضوع هستید؟ با کلیک بر روی دسته بندی های مرتبط، محتواهای دیگری را کشف کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "مینو افتاده درگذشت و به خاک سپرده شد"، کلیک کنید.