منطقه ویژه اقتصادی خراسان شمالی باید به سوی ایجاد صنایع تبدیلی و تکمیلی حرکت کند

منطقه ویژه اقتصادی خراسان شمالی باید به سوی ایجاد صنایع تبدیلی و تکمیلی حرکت کند

اکسیبو/خراسان شمالی مدیرکل صمت خراسان شمالی تاکید کرد: منطقه ویژه اقتصادی خراسان شمالی باید به سوی ایجاد صنایع تبدیلی و تکمیلی حرکت کند.

حسین حاجی بگلو در گفت و گو با اکسیبو، با اشاره به اینکه هدف از تشکیل منطقه ویژه اقتصادی توسعه اقتصادی و پشتیبانی تولید است، به راه اندازی سه فاز در مساحت های مختلف اشاره کرد.

به گفته وی، توسعه صادرات که هدف نهایی راه اندازی این مناطق هستند در دستور کار دولت قرار دارد و در دولت سیزدهم به طور جدی به این مساله پرداخته شده است و داشتن مزیت رقابتی برای توسعه صادرات، کاهش هزینه های تولید و … سبب ایجاد فضای رقابتی در بازارهای خارجی می شود.

حاجی بگلو افزود: به دنبال این هستیم پایانه های صادراتی در استان ایجاد کنیم، ضمن اینکه این منطقه مزیت های بسیاری دارد،13 زنجیره ارزش در استان ایجاد شده است و پردازش صادرات را در منطقه ویژه داشته ایم و به سمت صنایع تبدیلی باید حرکت کنیم.

وی اظهار کرد: در این منطقه سه واحد ایجاد شده و دو واحد فعال هستند که در زمینه برنج و فرآوری های برنج، شرکت دارویی و شرکت کابین آسانسور فعالیت می کنند.

به گفته این مقام مسیول، زمینه رشد در منطقه ویژه خوب بوده و به سمت صنایع تکمیلی و تبدیلی استان باید حرکت کرد.

وی افزود: سیاست اصلی منطقه ویژه توسعه صادرات و اشتغال است که در دولت سیزدهم این اتفاق افتاده است، سرمایه گذاری خارجی قبلا چندان صورت نگرفته بود که در سال های اخیر سرمایه گذار خارجی جذب استان شده است و شعب ارزی در منطقه ویژه پارسال مستقر شد، ارتباط با همسایگان در دولت سیزدهم محقق شده است.

مدیر کل صمت خراسان شمالی، ضرورت و نیاز استان را در ایجاد این منطقه بیان کرد که در دولت  برنامه ریزی لازم صورت گرفته و مصوبات هیات دولت در خصوص توسعه صادرات صورت گفته است..

وی به اعتماد سازی و ایجاد مشارکت مردم اشاره کرد و یادآور شد: استان خراسان شمالی از لحاظ ضریب امنیت رتبه سه کشور را دارد و فضا برای سرمایه گذار مهیا است.

پایان خبر اکسیبو

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "منطقه ویژه اقتصادی خراسان شمالی باید به سوی ایجاد صنایع تبدیلی و تکمیلی حرکت کند" هستید؟ با کلیک بر روی استان ها، آیا به دنبال موضوعات مشابهی هستید؟ برای کشف محتواهای بیشتر، از منوی جستجو استفاده کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "منطقه ویژه اقتصادی خراسان شمالی باید به سوی ایجاد صنایع تبدیلی و تکمیلی حرکت کند"، کلیک کنید.