معاون بانوان و خانواده رییس جمهوری از جهاد دانشگاهی قم دیدن کرد

معاون بانوان و خانواده رییس جمهوری از جهاد دانشگاهی قم دیدن کرد

اکسیبو/قم تفاهم نامه همکاری مشترک جهاد دانشگاهی قم و اداره کل امور بانوان استانداری توسط رییس جهاد دانشگاهی مرکز قم و مدیرکل بانوان استانداری، با حضور معاون امور زنان و خانواده رییس جمهوری امضا شد.

انسیه خزعلی، معاون رییس جمهوری در امور زنان و خانواده امروز (20 اردیبهشت ماه) از مرکز ناباروری جهاد دانشگاهی استان قم دیدن کرد. در این بازدید، لیلا ناصرپور، مدیر مرکز درمان ناباروری جهاد دانشگاهی، بیان کرد: این مرکز اولین مرکز درمان ناباروری در استان قم است که تحت نظر مرکز رویان با همت دکتر آشتیانی در سال 1378 تاسیس شد و در سال های بعد گسترش پیدا کرد و نه تنها بیمارانی از داخل شهر و کشور، بلکه بیمارانی از سایر کشورها را پذیراست.
 
وی ادامه داد: تاکنون با تلاش و کوشش کادر این مرکز و تیم تحقیقاتی و تمرکز بر رضایت مراجعه کنندگان، 60 هزار خدمت به 10 هزار زوج ناباور با 35 درصد موفقیت درمان انجام شده و به دلیل رعایت کامل حدود شرعی در این مرکز ما شاهد اعتماد فراوان بیماران و درنتیجه حضور بیمارانی حتی از آمریکا و اروپا بودیم.
 
ناصرپور اظهار کرد: طبق مصوبه جوانی جمعیت، تسهیل در امور مراجعه کنندگان در جهت جوانی جمعیت نیازمند فراهم بودن پکیج خدماتی کامل است که با فراهم شدن تجهیزات در این مرکز می توانیم خدمات کامل در بخش پاتولوژی و آزمایشگاهی را در این حوزه ارایه دهیم. همچنین لازم است دستورالعمل های صدور مجوزها اصلاح شود.  
 
خزعلی نیز ضمن بازدید از قسمت های مختلف و مطلع شدن از اقدامات این مرکز، بیان کرد: حضور حضرت معصومه (س) منشا خیرات و برکات در شهر قم است و از برکت وجود این بزرگوار، خدمات بسیار خوبی در این مرکز به مردم ارایه می شود. طبق آمار این مرکز جزو موفق ترین مراکز درمان ناباروری است و امیدواریم با پیگیری و اجرای قوی تر قانون جوانی جمعیت، کارها تسهیل شود.
 
وی ادامه داد: در امر درمان ناباروی حتماً باید مسایل شرعی رعایت شود و با اصلاح قانون، مسایل دلالی و بهداشت بیشتر مورد توجه قرار گیرد. همچنین در بحث اهدای جنین، پشتیبانی های لازم انجام شده است تا کار راحت تر انجام شود و نسب ها بدون درج در شناسنامه حفظ شود و بانک اطلاعاتی اهدا حتماً مورد توجه قرار گیرد.
 
وی گفت: در راستای قانون جوانی جمعیت، درمان ناباروری در قانون مد نظر قرار گرفته و بودجه نیز تخصیص پیدا کرده است. بنابراین دولت اهتمام به گسترش این مراکز و ایجاد شرایط مناسب و پشتیبانی از مراکز ناباروری دارد و در این سفر نیز بودجه ای برای پیشگیری از سقط و درمان ناباروری در نظر گرفته شده است که امیدواریم زودتر جذب شود. همچنین درباره ازدواج دیرهنگام دختران در برنامه هفتم، فراهم کردن شرایط فریز تخمک برعهده دولت است و به صورت مرحله ای انجام خواهد شد تا در نهایت به طور کامل همه دختران دهه 60 تحت پوشش طرح قرار بگیرند.
 
در ادامه این بازدید، تفاهم نامه همکاری مشترک جهاد دانشگاهی قم و اداره کل امور بانوان و خانواده استانداری قم با حضور معاون امور زنان و خانواده رییس جمهوری امضا شد.

حامد حیاتی، رییس جهاد دانشگاهی قم بیان کرد: سال گذشته، جهاد دانشگاهی قم برای مرکز درمان ناباروری کشور دبیرخانه تشکیل داد و همایشی تحت عنوان بررسی اخلاقی، فقهی و و حقوقی درمان ناباروری برگزار شد که خروجی آن به کل کشور تسری داده شد.
 
وی افزود: در سال 1400 اعتباری از مرکز ستاد اجرایی فرمان امام برای این مرکز دیده شد که به نتیجه نرسید. بنابراین درخواست داریم در این سفر این بودجه پیگیری و اجرا شود تا با توجهی که به این مولود انقلاب و محصولات این مرکز دارید، خدمات بیشتر و گسترده تر مفید فایده واقع شود.

در پایان این بازدید، خزعلی بر لزوم تحقق تخصیص بودجه مورد نیاز این مرکز در سال 1403 تاکید کرد.

پایان خبر اکسیبو

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "معاون بانوان و خانواده رییس جمهوری از جهاد دانشگاهی قم دیدن کرد" هستید؟ با کلیک بر روی استان ها، آیا به دنبال موضوعات مشابهی هستید؟ برای کشف محتواهای بیشتر، از منوی جستجو استفاده کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "معاون بانوان و خانواده رییس جمهوری از جهاد دانشگاهی قم دیدن کرد"، کلیک کنید.