مرکز فرهنگی دفاع مقدس مازندران 50 درصد پیشرفت فیزیکی دارد – خبرگزاری اکسیبو | اخبار ایران و جهان

مرکز فرهنگی دفاع مقدس مازندران 50 درصد پیشرفت فیزیکی دارد - خبرگزاری اکسیبو | اخبار ایران و جهان

به گزارش خبرنگار اکسیبو، سرهنگ محمد حسن سلامی بعداز ظهر یکشنبه در جلسه خیرین دفاع مقدس مازندران با بیان اینکه انقلاب اسلامی معجزه اسلام در قرن حاضر بود، اظهار داشت: امام با انقلاب اسلامی اسلام را به متن جامعه و زندگی مردم بازگرداند.

وی افزود: اوایل شکل گیری انقلاب دشمنان با انواع توطیه ها، ترورها و غایله های کوچک و بزرگ سعی در مهار، انحراف و شکست انقلاب داشتند که موفق نشدند و جنگ تحمیلی هشت ساله را به راه انداختند و برای نابودی انقلاب همه دنیا پشت سر صدام قرار گرفتند و جوانان مومن با قدرت ایمان، ایثار، شجاعت و روحیه جهادی و حماسی مجاهدت کردند و به پیروزی رسیدند.

مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس مازندران با بیان اینکه دفاع مقدس و فرهنگ ایثار جهاد مقاومت و شهادت برگرفته از آموزه های دینی ماست، ادامه داد: ما جوانان بسیاری را برای عزت اسلام و مسلمین و کشور و ملت مان تقدیم کردیم و پیام شهیدان به نسل های انقلاب آن است که راه شهدا فراموش نشود و ادامه پیدا کند.

سرهنگ سلامی اذعان داشت: روحیه ایستادگی و مقاومت، معنویت و مجاهدت در جامعه و تقویت اخلاق و ایثار نیاز امروز و فردای جامعه اسلامی و راهکار مقابله با دشمن است.

وی عنوان کرد: مازندران پرافتخار و ارزشمند اگر بخواهد فرهنگ ارزش های فرهنگی و تاریخی خودش را حفظ کند باید این ارزش ها را گرامی داشت و حفظ کرد و به نسل های آینده منتقل کرد.

سرهنگ سلامی عنوان کرد: مازندران در گذر تاریخ، مازندران در انقلاب اسلامی و دفاع مقدس و مقاومت و شهدای مازندران از جمله مواردی است که در بزرگترین مرکز فرهنگی و موزه دفاع مقدس و مقاومت کشور برای همیشه زنده خواهد ماند و به نسل های آینده منتقل خواهد شد.

این مسیول با بیان اینکه موزه دفاع مقدس مازندران بزرگترین و خاص ترین موزه دفاع مقدس کشور است، گفت: این مرکز با وسعت 60 هکتاری آبی خاکی جذابیت های خاص دارد.

سرهنگ سلامی با اشاره به پیشرفت 50 درصدی موزه دفاع مقدس مازندران اذعان داشت: این مجموعه با سالی 90 هزار زایر و گردشگر گروه های دانش آموزی دانشجویی و هییت مذهبی یک مجموعه ارزشمند، عام المنفعه و ارزشی محسوب می شود و بنا دارد نگذارد یاد و سیره شهدا و ارزش های انقلابی و حماسی این ملت بزرگ فراموش شود.

این مسیول اضافه کرد: بنا داریم به جز اعتبارات دولتی از ظرفیت های مختلف استان در این زمینه که به عنوان یک خیر مطلق است، استفاده کنیم که خیرین، وقف و نذر از آن جمله هستند.

وی ظرفیت خیرین را ظرفیت ارزشمند برای تکمیل مرکز فرهنگی و موزه دفاع مقدس مازندران برشمرد و گفت: در جنگ ترکیبی که دشمن به دنبال آسیب رساندن به نسل جوان است ظرفیت این مجموعه ظرفیت تاثیرگذار خواهد بود.

سرهنگ سلامی بازدید سالانه 30 هزار دانش آموز و سه هزار دانشجو و سه هزار سرباز را از این مجموعه یکی از اثرگذارترین اقدامات در جهت ترویج فرهنگ جهاد و مقاومت برشمرد.

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "مرکز فرهنگی دفاع مقدس مازندران 50 درصد پیشرفت فیزیکی دارد – خبرگزاری اکسیبو | اخبار ایران و جهان" هستید؟ با کلیک بر روی عمومی، آیا به دنبال موضوعات مشابهی هستید؟ برای کشف محتواهای بیشتر، از منوی جستجو استفاده کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "مرکز فرهنگی دفاع مقدس مازندران 50 درصد پیشرفت فیزیکی دارد – خبرگزاری اکسیبو | اخبار ایران و جهان"، کلیک کنید.