محسنی اژه ای: بستر واگذاری امور به مردم باید فراهم شود – خبرگزاری اکسیبو | اخبار ایران و جهان

محسنی اژه ای: بستر واگذاری امور به مردم باید فراهم شود - خبرگزاری اکسیبو | اخبار ایران و جهان

به گزارش خبرنگار اکسیبو، حجت الاسلام والمسلمین محسنی اژه ای عصر امروز در نشست شورای اداری استان هرمزگان، با اشاره به پیشرفت های تحقق یافته در استان اظهار کرد: پیشرفت های قابل مشاهده حاصل تلاش مردم و مسوولان و حاکم بودن همدلی و هم افزایی بین دستگاه های مختلف است هر چند که به هیچ عنوان نباید به این حد اکتفا کنیم.

وی با اشاره به ابلاغ سیاست های کلی توسعه دریا محور افزود: با توجه به ظرفیت هایی که در هرمزگان وجود دارد و همدلی بسیار خوبی که در استان حاکم است؛ بسیار بیش از این ها می توان به پیشرفت دست پیدا کرد.

رییس دستگاه قضا ادامه داد: همه منافع این استان مختص به هرمزگان نیست بلکه بخشی از منافع استان ملی است از این رو باید تحرک بیشتری در استان داشته باشیم چرا که زمان و فرصت ها به سرعت در حال گذر هستند.

محسنی اژه ای عنوان کرد: امروز از سال 1403 بیش از 40 روز گذشته است و بقیه زمان نیز به همین سرعت خواهد گذشت از این رو باید تلاش خود را دو چندان کنیم.

وی عنوان کرد: باید با حضور میدانی و لمس دقیق مشکلات مردم برای رفع مسایل چاره جویی کنیم؛ با نشستن در اتاق ها و دریافت گزارشات نمی توانیم همه مسایل را آن طور که باید و شاید حل کنیم از طرفی هم اگر به صورت هدفمند میان مردم حضور پیدا نکنیم و صرفاً به دنبال کارهای تبلیغاتی باشیم برکتِ خدمت به مردم را از دست خواهیم داد.

رییس قوه قضاییه با اشاره به نامگذاری سال 1403 مبنی بر جهش تولید با مشارکت مردم گفت: مشارکت مردم با حرف زدن اتفاق نمی افتد بلکه باید بسترهای مشارکت مردم تعریف شود و زمینه های آن فراهم شود.

محسنی اژه ای عنوان کرد: دولت و حاکمیت باید تصدی گری خود را در موضوعات مختلف کاهش دهد اما حمایت، نظارت و هدایت خود را افزون کند و کار را به مردم واگذار کند که این مهم نیاز به تلاش مضاعف دارد.

وی با اشاره به مشکلات مردم در حوزه های مختلف افزود: مردم در مقاطع مختلف هر کجا که لازم بوده پای کار آمده اند و با وجود اینکه مشکلاتی دارند همیشه در صحنه بوده اند از این رو شما مسوولان وظیفه دارید مشکلات مردم را حل کنید و در این امر نیز باید تسریع کنید چرا که زمان به سرعت می گذرد.

رییس دستگاه قضا با بیان اینکه برخی تحولات در صحنه جهانی و منطقه ای جایگاه نظام جمهوری اسلامی را در عرصه بین المللی و منطقه ای ارتقا داده است، گفت: باید از این فرصت پیش آمده بهره بگیریم و ارتباطات وثیق و تعریف شده خود را با کشورهای منطقه ای و فرا منطقه ای توسعه دهیم.

حجت الاسلام والمسلمین محسنی اژه ای، با تاکید بر اینکه موضوعات فرهنگی، اقتصادی و امنیتی بر یکدیگر تاثیر و تاثر دارند، افزود: توجه به امور فرهنگی از اولویت های مهم جامعه است و در این زمینه نباید فقط نیروی انتظامی در کف خیابان کار کند بلکه همه دستگاه ها حتی شهرداری ها و بخشداری ها و وزارتخانه های مختلف نیز باید به امور فرهنگی توجه کنند.

رییس قوه قضاییه قاچاق را یکی از مشکلات کشور دانست و بیان کرد: ناترازی در تولید و مصرف سوخت با قاچاق موجود در کشور همخوانی ندارد و باید تلاش کنیم این مشکل را رفع کنیم.

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "محسنی اژه ای: بستر واگذاری امور به مردم باید فراهم شود – خبرگزاری اکسیبو | اخبار ایران و جهان" هستید؟ با کلیک بر روی اجتماعی، ممکن است در این موضوع، مطالب مرتبط دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "محسنی اژه ای: بستر واگذاری امور به مردم باید فراهم شود – خبرگزاری اکسیبو | اخبار ایران و جهان"، کلیک کنید.