لزوم ابلاغ تعرفه های جدید پزشکی قبل از پایان سال

لزوم ابلاغ تعرفه های جدید پزشکی قبل از پایان سال

رییس جامعه پزشکان متخصص داخلی ایران بر لزوم توجه مسوولان مربوطه نسبت به رشد 46 درصدی تعرفه های پزشکی برای سال آتی، در عین حال تاکید کرد که تعرفه های جدید قبل از پایان سال ابلاغ شود.

دکتر ایرج خسرونیا در گفت وگو با اکسیبو، با بیان اینکه با توجه به تورم عمومی جامعه و همچنین تورم بخش سلامت لازم است مصوبه شورای عالی بیمه مبنی بر رشد 46 درصدی تعرفه های پزشکی در دولت نیز نهایی شود، گفت: نباید اینطور تصور کرد که افزایش 46 درصدی تعرفه های پزشکی زیاد است؛ چرا که این میزان نسبت به نرخ تورم جامعه کمتر است. با توجه به اینکه تعرفه های پزشکی توسط هیات وزیران تعیین می شود، امیدواریم که با نظر رییس جمهور و به همت هیات دولت افزایش 46 درصدی تعرفه های پزشکی تصویب شود. 

رییس جامعه پزشکان متخصص داخلی با اشاره به برگزاری جلسات مختلف با رییس جمهور و رییس مجلس شورای اسلامی گفت: به عنوان رییس جامعه پزشکان متخصص داخلی ایران، جلسات متعددی با روسای قوای مجریه و مقننه داشته ام. همچنین نامه نگاری هایی به منظور افزایش تعرفه های پزشکی با رییس جمهور و رییس مجلس شورای اسلامی داشته ام و درخواست کرده ایم که به افزایش 46 درصدی تعرفه پزشکی توجه کنند.

رییس جامعه پزشکان متخصص داخلی ایران با تاکید بر لزوم افزایش سهم سلامت از درآمد ناخالص ملی، گفت: کاهش سهم حوزه بهداشت و درمان از سهم درآمد ناخالص ملی به این معنا است که دست سازمان برنامه و بودجه در خصوص افزایش تعرفه های پزشکی بسته است.  

وی درباره زمان احتمالی ابلاغ تعرفه های پزشکی سال 1403 گفت: با توجه به تاکیدهای صورت گرفته از سوی مسوولان، تعرفه های پزشکی سال 1403 می بایست تا پایان سال جاری ابلاغ شود. 

پایان خبر اکسیبو

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "لزوم ابلاغ تعرفه های جدید پزشکی قبل از پایان سال" هستید؟ با کلیک بر روی پزشکی، آیا به دنبال موضوعات مشابهی هستید؟ برای کشف محتواهای بیشتر، از منوی جستجو استفاده کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "لزوم ابلاغ تعرفه های جدید پزشکی قبل از پایان سال"، کلیک کنید.