فردا آخرین فرصت نوبت‌گیری جهش تحصیلی دانش‌آموزان است/ چند توصیه به والدین

فردا آخرین فرصت نوبت‌گیری جهش تحصیلی دانش‌آموزان است/ چند توصیه به والدین

رئیس سازمان آموزش‌وپرورش استثنایی کشور با بیان اینکه نوبت‌گیری و ارزیابی برنامه جهش تحصیلی دانش‌آموزان در سال تحصیلی ۱۴۰۳ از دهم اردیبهشت آغاز و فردا (۳۱ خرداد) به پایان می‌رسد گفت: هدف از این کار شناسایی به هنگام دانش‌آموزان دارای ظرفیت‌های شخصیتی، هوشی، روانشناختی ویژه و اصلاح یا بهبود و ارتقاء فرایند یاددهی و یادگیری آنها است.

حجت الله الماسی در گفت‌وگو با اکسیبو، با بیان اینکه مهمترین مولفه‌های مورد ارزیابی جهش تحصیلی دانش‌آموزان ارزیابی‌های هوش، شخصیت، آمادگی جسمی، عاطفی، روانی، بالینی و در نهایت عملکرد تحصیلی آنهاست افزود: تمامی فرآیندهای جهش تحصیلی به صورت سامانه‌ای و بر اساس مفاد مندرج در شیوه نامه ارسالی از ثبت درخواست در سامانه سیدا توسط مدیر مدرسه شروع و پس از آن با انجام فرایندهای مربوطه توسط اولیاء در سامانه سیرت نوبت‌گیری انجام می‌شود.

وی با بیان اینکه دانش‌آموزان در صورت موفقیت در ارزیابی‌های هوش و بالینی جهت شرکت در آزمون پایه تحصیلی به مدرسه معرفی می‌شوند ادامه داد: اولیاء دانش‌آموزان به شناخت درست از توانمندی‌های فرزندان خود و پرهیز از درخواست جهش تحصیلی که مبتنی بر نیاز واقعی فرزندشان نیست، توجه کنند.

رئیس سازمان آموزش‌وپرورش استثنایی کشور با بیان اینکه جهش تحصیلی در مواردی مـضر فرآیندهای رشد تحولی دانش‌آموزان می‌شود ادامه داد: اولیاء اعتماد راسخ به ارزیابی‌های صورت گرفته در مراکز جامع سنجش داشته باشند و از انجام ارزیابی‌های خارج مدرسه‌ای و از ورود به مراکزی که مدعی آماده‌سازی دانش‌آموزان برای قبولی در آزمون جهش تحصیلی هستند، پرهیز کنند.

به گزارش اکسیبو، متقاضیان برای ثبت‌نام باید به سامانه my.medu.ir مراجعه کنند.

جهش تحصیلی در دوره ابتدایی انجام می‌شود و جهش از پایه‌های دوم به چهارم، سوم به پنجم و چهارم به ششم امکان‌پذیر است.

خانواده‌هایی که فکر می‌کنند فرزندشان دارای استعداد و توانایی است می‌توانند موضوع جهش تحصیلی را با مدیر مدرسه مطرح کنند.

جهش تحصیلی فقط یک‌بار امکان‌پذیر است و جهش برای بار دوم مشروط به رای کمیسیون (منطقه آموزش و پرورش) و سایر مقررات است.

دانش‌آموزان باید از تمام دروس آن پایه و پایه‌های قبل، سطح پیشرفت «خیلی خوب» را کسب کرده باشند.

پایان خبر اکسیبو

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "فردا آخرین فرصت نوبت‌گیری جهش تحصیلی دانش‌آموزان است/ چند توصیه به والدین" هستید؟ با کلیک بر روی اجتماعی، ممکن است در این موضوع، مطالب مرتبط دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "فردا آخرین فرصت نوبت‌گیری جهش تحصیلی دانش‌آموزان است/ چند توصیه به والدین"، کلیک کنید.