عرضه داروهای تک نسخه ای در داروخانه های منتخب

عرضه داروهای تک نسخه ای در داروخانه های منتخب

معاون برنامه ریزی اداره کل داروی سازمان غذا و دارو از تعیین داروخانه های مشخص برای عرضه داروهای تک نسخه ای خبر داد و گفت: این بیماران صرفا از طریق داروخانه های منتخب و معرفی شده توسط سازمان غذا و دارو، داروی خود را تهیه کنند.

به گزارش اکسیبو، دکتر ناصر هیراد اظهار کرد: با راه اندازی سامانه متمرکز پاسخگویی الکترونیکی میزخدمت سازمان غذا و دارو به آدرس https://khedmat.fda.gov.ir بیماران دارای داروی تک نسخه ای به راحتی می توانند مدارک خود را در سامانه ثبت و بدون نیاز به مراجعه حضوری به این سازمان و از طریق معاونت های غذا و داروی استان ها درخواست خود را ارسال کنند.

بنابر اعلام سازمان غذا و دارو، وی با اشاره به برگزاری فراخوان تامین داروهای تک نسخه ای برای اولین بار در سال گذشته، تصریح کرد: با تامین داروهای تک نسخه ای به صورت یکجا علاوه بر کاهش متوسط زمان تامین داروهای مذکور از 60 روز به 10 روز، میزان ارزبری نیز کاهش 40 درصدی داشته است.

به گفته معاون برنامه ریزی اداره کل دارو، به منظور سهولت تامین داروهای تک نسخه ای بیماران، بخشی از فرآیندهای مرتبط به معاونت های غذا و داروی دانشگاه های علوم پزشکی تفویض شده است.

پایان خبر اکسیبو

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "عرضه داروهای تک نسخه ای در داروخانه های منتخب" هستید؟ با کلیک بر روی پزشکی، اگر به دنبال مطالب جالب و آموزنده هستید، ممکن است در این موضوع، مطالب مفید دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "عرضه داروهای تک نسخه ای در داروخانه های منتخب"، کلیک کنید.