طنین تلاوت قاری ایرانی در جوار غار حرا + فیلم

طنین تلاوت قاری ایرانی در جوار غار حرا + فیلم

قاری ممتاز و عضو کاروان قرآنی «نور» اعزامی به سرزمین وحی، آیاتی از سوره «علق» را در جوار غار حرا قرایت کرده است.

به گزارش گروه فرهنگ و جامعه خبرگزاری علم و فناوری اکسیبو، یوسف قنبری، قاری ممتاز و عضو کاروان قرآنی «نور» اعزامی به سرزمین وحی، آیاتی از سوره «علق» را در جوار غار حرا بر روی کوه نور (جبل النور) قرایت کرده است.

غار حرا بر بلندای جبل النور (کوه نور) به عنوان عبادتگاه و میعادگاه آخرین فرستاده خدا حضرت محمد (ص) با جبرییل بوده است. نزول آیات سوره «علق» به عنوان نخستین آیات الهی در این غار واقع شده است.

مسلمانان از گذشته تا به امروز به زیارت غار حرا می روند. برخی ورود به غار حرا را جزو مستحبات ذکر می کنند؛ و شیعیان و به ویژه زایران ایرانی در هنگام زیارت های حج و عمره، علاقه زیادی به تماشای این غار دارند. زایران غار حرا بر این عقیده اند که هنگام زیارت این مکان، آرامش خاصی به آنها دست می دهد.

بر اساس برخی روایات درباره غار حرا، حرکت به سمت این غار سبب بیرون رفتن اندوه از دل انسان می شود.

یوسف قنبری، قاری ممتاز و عضو کاروان قرآنی نور بر فراز جبل النور و در کنار غار حرا، 5 آیه نخست سوره علق «اقْرَاْ باسْمِ رَبِّکَ الَّذی خَلَقَ ﴿1﴾ خَلَقَ الْاِنْسَانَ مِنْ عَلَقٍ ﴿2﴾ اقْرَاْ وَرَبُّکَ الْاَکْرَمُ ﴿3﴾ الَّذی عَلَّمَ بالْقَلَمِ ﴿4﴾ عَلَّمَ الْاِنْسَانَ مَا لَمْ یَعْلَمْ ﴿5﴾» به عنوان نخستین آیات نازل شده بر نبی اکرم (ص) را قرایت کرده است.

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "طنین تلاوت قاری ایرانی در جوار غار حرا + فیلم" هستید؟ با کلیک بر روی اجتماعی، به دنبال مطالب مرتبط با این موضوع هستید؟ با کلیک بر روی دسته بندی های مرتبط، محتواهای دیگری را کشف کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "طنین تلاوت قاری ایرانی در جوار غار حرا + فیلم"، کلیک کنید.