سه قدرت عجیب در غنی سازی شیعه داریم / چرا نماد نداریم؟

همایش بین المللی سفینه النجاه با حضور بیش از 500 نفر از فرهیختگان و اندیشمندان از 45 ملیت و برترین های حوزه هنر و رسانه در کربلای معلی برگزار شد.

به گزارش اکسیبو، داوود منافی پور-دبیر سوگواره بین المللی “سفینه النجاه”- امروز دوشنبه (14 خرداد) در همایش بین المللی سفینه النجاه که در کربلای معلی برگزار شد با تسلیت ایام رحلت امام راحل و گرامی داشت و یاد خاطره امام خمینی(ره) اظهار کرد: سوگوارۀ بین المللی سفینه النجاه را فراخوان دادیم تا بگوییم “ای کسانی که دل تان برای حسین بن علی می تپد، به ما بپیوندید”. این فراخوان در3 بخش علمی، ادبی و هنری است. در همین راستا اجلاس بین المللی نخبگان منابر شیعه با موضوع «پیراهن معظم امام حسین (ع)» برگزار شد.

وی ادامه داد: سه قدرت عجیب در غنی سازی شیعه داریم که به سرعت می توانیم اندیشه امام حسین (ع) را به جهان معرفی کنیم. یکی حضرت علی اصغر(ع) و مظلومیت ایشان، دیگری پیراهن امام حسین (ع) و پس از آن جغرافیای سرزمین کربلا و موقعیت خود کربلا است.

منافی پور در ادامه با اشاره به پیشینه برگزاری همایش حضرت علی اصغر (ع) گفت: در خصوص مظلومیت حضرت علی اصغر (ع) سال 82 یک جلسه در مهدیه تهران برگزار شد و ابتدا مخالفت صورت گرفت اما خوشبختانه پس از آن، موضوع مظلومیت حضرت علی اصغر (ع) مطرح شد. سال بعد 8 جلسه، سال بعد 54 و اکنون در اولین جمعه ماه محرم هشت هزار جلسه در خصوص مظلومیت حضرت علی اصغر (ع) برگزار می شود.

وی ابراز کرد: تصویرسازی مظلومیت حضرت علی اصغر(ع) اولین راه آن است و این امر با صدا و نمادسازی ممکن خواهد شد. صدای مظلومیت حضرت علی اصغر با روضه خوانی و مقتل خوانی از هزاران سال قبل به ما رسیده است. در زمانی که همه برای از بین بردن نام حضرت کار می کنند ما باید تجهیز شویم. شیعه درآخر الزمان باید تجهیز شود و با چه چیزی تجهیز می شود؟ با اعلام قدرت سازی کربلا که یکی از شخصیت های موثر آن حضرت علی اصغر(ع) است، دیگری پیراهن خونین امام حسین(ع) است، اگر قدرت را در دست گرفتیم، می توانیم زمینه ساز ظهور شویم. با اعلام قدرت ساز کربلا می توانیم در دنیا حقانیت حضرت علی(ع) را اثبات کنیم.

دبیر سوگواره بین المللی “سفینه النجاه” گفت: از ابتدای خلقت مسابقه القای اندیشه بوده است. این همه سال روضه علی اصغر(ع) گرفته شد اما همین که نماد آمد، جهانی شد چرا چون نماد آمد؛ مادر با فرزندش شد نماد این روضه ها؛ این را بدانیم مکتبی که نماد نداشته باشد منفعل است. این نماد باید از معصومین باشد. در مقتل هزاران بار بر پیراهن خونی اشاره شده و در روایات آماده که روز محشر حضرت صدیقه زهرا(س) با پیراهن خونین مولا امام حسین(ع) می آید. تحقیقات ثابت شده برای پیراهن است حتی در منابع سنی هم آمده این پیراهن در روز قیامت سندی است که حضرت زهرا(س) به آن برای حقانیت استناد می کند.

وی گفت: اصل این پیراهن از بهشت آمده است و اذن پیراهن ملکوتی است، حتی پیراهن یوسف هم براین اساس آمده است. اگر یوسف به یعقوب برگشت به خاطر این پیراهن بود. 124 هزار پیغمبر به این پیراهن متوسل شده اند، این خودش یعنی تمام ادیان به این پیراهن وصل هستند. اینها همه قدرت ما است و در تورات و انجیل هم رد پای حضور انبیا در کربلا موجود است. چرا باید تمام پیامبران به این سرزمین بیایید؟ چون امام حسین(ع) نقطه سقل آفرینش است تا پرچم مظلومیت را بالا ببریم تا خلق هدایت شود. این پیراهن عطای خداوند برای انبیا است و این ارتعاش قدرت است.

منافی پور تصریح کرد: باید تمام خلقت را به سمت این پیراهن بکشیم تا زمینه ظهور بهتر فراهم شود، اگر برخی جوانان از دین چیزی نمی دانند دلیلش این است که به کربلا پرداخته نشده است. بدون سید الشهدا قدرت استقامت نداریم. آیا ما هم برای کربلا چون حضرت مسیح(ع) کار کرده ایم. عاشورا بزرگترین قدرت خداوند برای هدایت است. سازمان جهانی ذهنیت سازی و چارت برای نمادسازی دارد، چرا ما نداریم. بعد از شهادت امام حسین (ع) با اسب بر پیکر حضرت سیدالشهدا(ع) تاختند و بعد یزیدیان این نعل اسب را به عنوان نماد به کشورهای دیگر فرستادند. برای خوش یمنی و برکت این یعنی نماد سازی؛ هر لحظه شیطان یک نماد سازی درست کرد حتی صلیب هم نماد سازی کذب است و دنیا را با این مسیحی کردند و انسان ها را گمراه ساختند. در حالی که نماد اصلی پیراهن سید الشهدا است. چین کمونیست نماد اژدها درست کرده اما ما هیچ نمادی نداریم.

این اجلاس در روزهای 14 و 15 خرداد ماه در کربلای معلی در حال برگزاری است.

سه قدرت عجیب در غنی سازی شیعه داریم / چرا نماد نداریم؟

پایان خبر اکسیبو

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "سه قدرت عجیب در غنی سازی شیعه داریم / چرا نماد نداریم؟" هستید؟ با کلیک بر روی فرهنگ و هنر، آیا به دنبال موضوعات مشابهی هستید؟ برای کشف محتواهای بیشتر، از منوی جستجو استفاده کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "سه قدرت عجیب در غنی سازی شیعه داریم / چرا نماد نداریم؟"، کلیک کنید.