سه روغن طبیعی برای تسریع رشد مو

به گزارش اکسیبو، تعذیه سالم و سبک زندگی صحیح، دو فاکتور مهمی هستند که می توانند به صورت ریشه ای مشکلات مربوط به مو را کاهش دهند و حتی از بین ببرند. اما علاوه بر این عوامل، شما می توانید به استفاده از روغن های طبیعی که باعث افزایش سرعت رشد مو می شوند، بپردازید. مطالعات متعددی در مورد ارتباط رشد مو و استفاده از روغن های طبیعی صورت گرفته است. اما هیچ به طور قطعی ثابت نشده که آیا این روغن ها همیشه می توانند موثر واقع شوند یا نه. اما امتحان کردن و پیدا کردن بهترین مورد برای خودتان ضرری ندارد.

در این مطلب سه روغن طبیعی موثر در افزایش سرعت رشد مو به شما معرفی می شود.

فراموش نکنید که برای دریافت نتیجه دلخواه باید به استفاده مداوم این روغن ها در درازمدت بپردازید.

روغن زیتون

روغن زیتون در بسیاری از محصولات مراقبتی پوست و مو به کار رفته و در واقع یکی از در دسترس ترین مواد ممکن برای این کار به شمار می آید. روغن زیتون پوست سر شما را به خوبی تغذیه می کند و موهایتان را نرم و براق نگه می دارد.

می توانید مقداری روغن زیتون را به پوست سر خود بمالید و ماساژ دهید یا برای نتیجه گیری بهتر، آن را با روغن رزماری ترکیب کنید. کافیست یک بار در هفته از روغن زیتون روی موهای خود استفاده کنید تا از فواید آن بهره مند شوید.

روغن کرچک

روغن کرچک دارای خاصیت آبرسانی است و همچنین موجب افزایش سرعت رشد مو و مژه می شود.

کافیست مقداری از آن را به پوست سر مالیده و چند دقیقه به آرامی ماساژ دهید. اگر هر بار که موهای خود را شستشو می دهید، از روغن کرچک استفاده کنید، به بهترین شکل از مزایای آن بهره مند خواهید شد.

روغن جوجوبا

روغن جوجوبا هم از روغن های طبیعی است که رشد مو را افزایش می دهد. روغن جوجوبا یک خاصیت منحصر به فرد دارد و آن این است که این روغن برخلاف دیگر روغن ها، به مو نفوذ نمی کند. در عوض، فولیکول مو را کاملاً کاور کرده و بدین صورت از شکستن و نابودی آن پیشگیری می کند.

این روغن را به صورت مستقیم به موها و پوست سرتان بمالید و بعد از چند دقیقه شستشو دهید. تا چربی باقی مانده را از بین ببرید.

همچنین می توانید به نسبت 1 به 8 روغن جوجوبا را با شامپوی سر خود ترکیب نموده و از آن استفاده کنید.

منبع: steptohealth

233233

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "سه روغن طبیعی برای تسریع رشد مو" هستید؟ با کلیک بر روی اجتماعی، اگر به دنبال مطالب جالب و آموزنده هستید، ممکن است در این موضوع، مطالب مفید دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "سه روغن طبیعی برای تسریع رشد مو"، کلیک کنید.