رییس جمهور جدید باید به ورزش همگانی و حرفه ای توجه بیشتری کند/ قوانین مالیاتی ورزشی ها باید حل شود

عضو هییت علمی دانشگاه آزاد اسلامی در گفت و گو با اکسیبو:

رییس جمهور جدید باید به ورزش همگانی و حرفه ای توجه بیشتری کند قوانین مالیاتی ورزشی ها باید حل شود

عضو هییت علمی دانشگاه آزاد اسلامی گفت: استفاده از مربی خارجی زمانی درست است که مربی داخلی خوبی نداشته باشیم.

مهران احدی در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری علم و فناوری اکسیبو در رابطه با وضعیت ورزش قهرمانی کشور و کارهایی که رییس جمهور آینده باید انجام دهد، گفت:ورزش کشور ما حرفه ای اداره نمی شود. بیشتر به صورت مقطعی و سلیقه ای اداره می شود و رییس جمهور آینده باید به این مورد توجه جدی تر داشته باشد و نسبت به ورزش حرفه ای و همگانی دید گسترده ای داشته باشد.

وی افزود: این موضوع فقط مربوط به رییس جمهور نیست و نمایندگان مجلس نیز تاثیر گذار هستند و باید بودجه بیشتری تخصیص بدهند. متاسفانه ورزشکاران و مربیان ما هیچ امنیت شغلی ندارند. یک موردی که باید به آن توجه شود، بیمه کاری برای مربیان و ورزشکاران است.

احدی در خصوص تضمین شغلی ورزشکاران و مربیان گفت: کاری که باید انجام شود مانند خیلی از کشورهای صاحب نام این است که ورزشکاران و مربیان تیم های ملی را یک ارگان دولتی استخدام کند تا بعد از بازنشتگی و اتمام حضورشان در تیم ملی در آنجا کار کنند. ما مربیانی داریم در سطح تیم ملی که بدون حقوق و مزایا کار می کنند که این نیز مربوط به بودجه ما می شود. هرسال به جای اینکه شاهد افزایش بودجه ورزشی باشیم شاهد کاهش آن هستیم. اعزام مسابقات سخت است و فدراسیون ها تحت فشار هستند. یکی از راه هایی که کار فدراسیون ها را آسان می کند،امکان استفاده از ارز دولتی برای اعزام مسابقات است.

این استاد دانشگاه درباره جایگاه مربی داخلی گفت:متاسفانه در کشور ما ارزش مربی خارجی را بالاتر از مربی داخل می دانیم. اگر مربی خارجی باشد به او حقوق می دهیم و حمایت می کنیم. تا به مربی داخلی بها داده نشود نمی توانیم در ورزش قهرمانی مقام های مناسبی بیاوریم. با برنامه ریزی مناسب موفقیت هایمان ادامه خواهد داشت اما بدون برنامه تنها می توانیم موردی مقام بیاوریم. باید جایگاه حرفه ای مربیان داخلی را حفظ کنیم. از دانش روز بین الملل و مربی بین المللی خوب است استفاده کنیم اما در جایی که مربی داخلی خوبی وجود نداشته باشد.

وی تاکید کرد: قوانین مالیاتی موضوعی است که باید توسط بخش خصوصی اصلاح شود و رییس جمهور آینده باید این فرصت را مهیا کند تا سرمایه گذاری های ارگان خصوصی افزایش پیدا کند. این اتفاق اگر بیفتد ورزش حمایت مالی خوبی می شود و خیلی از مشکلات حال حاضر حل می شود. در کنار تمامی این موارد باید برنامه ریزی و نظارت صحیح دولت نیز وجود داشته باشد تا تحول بزرگی صورت بگیرد.

 

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "رییس جمهور جدید باید به ورزش همگانی و حرفه ای توجه بیشتری کند/ قوانین مالیاتی ورزشی ها باید حل شود" هستید؟ با کلیک بر روی استان ها، اگر به دنبال مطالب جالب و آموزنده هستید، ممکن است در این موضوع، مطالب مفید دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "رییس جمهور جدید باید به ورزش همگانی و حرفه ای توجه بیشتری کند/ قوانین مالیاتی ورزشی ها باید حل شود"، کلیک کنید.