دیدار رییس جمهور آمریکا و پادشاه اردن با محوریت غزه

دیدار رییس جمهور آمریکا و پادشاه اردن با محوریت غزه

رییس جمهور آمریکا در دیدار با پادشاه اردن از تلاش روی توافقی پیرامون تبادل اسرا خبر داد که به برقراری آتش بس موقت 6 هفته ای منجر خواهد شد.

به گزارش اکسیبو، «عبدالله دوم» پادشاه اردن و «جو بایدن» رییس جمهور آمریکا دیدار کردند.

بایدن گفت در این دیدار تحولات جنگ غزه، وضعیت شهر رفح واقع در جنوب نوار غزه و اوضاع منطقه را بررسی کرده است و آزادی اسرا اولویت آمریکاست.

وی در ادامه افزود: روی توافقی پیرامون تبادل اسرا کار می کنیم که به برقراری آتش بس موقت 6 هفته ای منجر می شود.

بایدن با اشاره به حمله زمینی احتمالی رژیم صهیونیستی به شهر رفح واقع در جنوب نوار غزه، بر «لزوم حمایت» از غیرنظامیان در شهر رفح تاکید کرد.

وی افزود: نباید بدون وجود طرحی در جهت تضمین حفاظت از غیرنظامیان، عملیات نظامی در رفح انجام شود.

رییس جمهور آمریکا در ادامه به حملات نیروهای خود در منطقه اشاره کرد و گفت: عملیات ما در سوریه و عراق ادامه خواهد داشت.

عبدالله دوم هم در این دیدار گفت جدایی کرانه باختری و نوار غزه از یکدیگر قابل قبول نیست. تشدید مستمر شهرک نشینان  و تهدید نمازگزاران پذیرفتنی نیست.

وی درباره آژانس امداد و کار سازمان ملل برای آوارگان فلسطینی (آنروا) گفت نقش این آژانس محوری است و باید به ارایه کمک ها در غزه ادامه دهد. هیچ سازمانی نمی تواند کار آنروا را در غزه انجام دهد. حمایت از این سازمان باید ادامه دار باشد.

پادشاه اردن تاکید کرد باید باهم و در کنار سران کشورهای عربی برای برقراری آتش بس تلاش کرد.

وی درباره حمله به رفح نیز تاکید کرد هیچ گونه حمله رژیم صهیونیستی به به این شهر قابل تحمل نیست. این حمله یک فاجعه انسانی جدیدی بر جای می گذارد.

عبدالله دوم به محدودیت ها در انتقال کمک های انسانی به نوار غزه پرداخت و تصریح کرد این محدودیت ها شرایط غیرانسانی به وجود می آورد.

وی با بیان اینکه نباید وضعیت کرانه باختری و قدس نادیده انگاشته شود، تاکید کرد راهکار تشکیل دو دولت تنها ضامن صلح است.

پایان خبر اکسیبو

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "دیدار رییس جمهور آمریکا و پادشاه اردن با محوریت غزه" هستید؟ با کلیک بر روی بین الملل، آیا به دنبال موضوعات مشابهی هستید؟ برای کشف محتواهای بیشتر، از منوی جستجو استفاده کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "دیدار رییس جمهور آمریکا و پادشاه اردن با محوریت غزه"، کلیک کنید.