دلیل تشدید تنش ها در جبهه لبنان چیست؟

در 48 ساعت گذشته شاهد تشدید در جبهه لبنان بوده ایم. به طور کلی برای تحلیل محور پشتیبانی لبنان، ابتدا باید وضعیت غزه و سپس نوع واکنش رژیم در مقابل حزب الله را بررسی کرد.

به گزارش اکسیبو، کانال تلگرامی محلل در یادداشتی با عنوان دلیل تشدید تنش ها در جبهه لبنان نوشته است:

در میدان غزه، در هفته های اخیر ما عملاً شاهد یک سردرگمی عملیاتی از سوی ارتش اشغالگر بوده ایم. بمباران و قتل عام فلسطینیان هنگام دریافت کمک ها، هجوم وحشیانه به بیمارستان الشفا در جستجوی تصویری از پیروزی، ترور تک تک اعضای کمیته اضطراری قبایل برای توزیع عادلانه کمک ها و نفوذ گاه و بی گاه و بی قاعده تانک ها به محلاتی در غزه و خان یونس (که به گفته رژیم، مقاومت در آن ها منهدم شده بود اما شاهد عملیات های جدید هسته های بازسازمان یافته مقاومت بودیم) و همچنین اجرای کمربندهای آتش در محلات مختلف، نشان از یک سردرگمی محض در دستور کار میدانی ارتش اشغالگر با توجه به انتظار تروریست ها برای صدور دستور ورود به رفح و همچنین تاثیرپذیری میدان از اختلافات و فشارهای داخلی و خارجی بر رژیم صهیونیستی دارد.

از این رو زدنِ غیرنظامیان و گسترش دامنه جغرافیایی هدف گیری رژیم در قالب یک تشدید کنترل شده تنش در لبنان دو زمینه دارد:

1. رژیم با بالا بردن سطح، شتاب و دامنه هدف گیری در لبنان قصد دارد بخشی از شکست های خود مانند اختلافات داخلی در زمینه قانون سربازی، خروج ساعر از کابینه و … + خارجی مانند اختلافات با آمریکا، تعمیق انزوای بین المللی با قطعنامه 2728، فشار مقاومت منطقه ای و رکود جبهه غزه را اینبار با خلق معادله ای در شمال، پوشش داده و جبران کند.

2 . همچنین رژیم تروریستی قصد دارد با بالا بردن سطح تنش در لبنان، این پیام را به طرف های منطقه ای و بین المللی علی الخصوص آمریکا برساند که فشار بر این رژیم برای توقف در غزه، منجر به وقوع اتفاقات غیرقابل پیش بینی در لبنان خواهد شد.

البته مقاومت اسلامی لبنان نیز مبتنی بر قواعدی خاص، برنامه های ویژه ای در این خصوص طراحی و در دست اجرا دارد که به صورت جداگانه بدان خواهیم پرداخت.

پایان خبر اکسیبو

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "دلیل تشدید تنش ها در جبهه لبنان چیست؟" هستید؟ با کلیک بر روی عمومی، اگر به دنبال مطالب جالب و آموزنده هستید، ممکن است در این موضوع، مطالب مفید دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "دلیل تشدید تنش ها در جبهه لبنان چیست؟"، کلیک کنید.