داوود میرباقری: مساعدت های رییسی در حرکت کاروان سلمان فارسی بسیار تاثیر داشت

داوود میرباقری: مساعدت های رییسی در حرکت کاروان سلمان فارسی بسیار تاثیر داشت

به گزارش خبرگزاری اکسیبو،سید محمدداوود میرباقری شامگاه دوشنبه 31 اردیبهشت در پیامی که به صورت اختصاصی در اختیار ایرنا گذاشت، نوشت: انا لله و انا الیه راجعون؛ خبر درگذشت شهادت گونه رییس جمهور و همراهان عزیز او تاثر عمیقی در قلوب یکایک همکارانم در پروژه سریال سلمان فارسی به وجود آورد درحالی که امید داشتیم یکی از بینندگان آن باشد.

وی افزود: از خداوند بزرگ همنشینی این سید بزرگوار با حضرت سلمان مسالت کرده و به نمایندگی از پروژه، این فقدان را تسلیت و تعزیت می گویم.

آیت الله شهید سید ابراهیم رییسی دوشنبه، 16 مرداد سال گذشته از نمایشگاه دستاوردهای رسانه ملی بازدید کرد و در ادامه به تماشای سکانس هایی از سریال «سلمان فارسی» و همچنین تجهیزات فنی، لباس و سایر بخش های آن به کارگردانی داوود میرباقری نشست و حسین طاهری تهیه کننده سریال از آخرین روند تولید جزییاتی ارایه کرد. آن روز رییسی گفته بود که در آینده نزدیک سری به پشت صحنه این سریال می زند.

سریال سلمان فارسی محصول مرکز سیما فیلم سازمان صدا و سیماست. این سریال در سه فصل دوران ایران ساسانی، امپراتوری بیزانس و حجاز صدر اسلام به زندگی و زمانه یار ایرانی پیامبر اکرم(ص) می پردازد.

تاکنون بازیگرانی همچون فرهاد اصلانی، علیرضا شجاع نوری، داریوش فرهنگ، محمدرضا هدایتی، بهناز توکلی، احترام برومند، رامونا شاه، علی دهکردی، مرحوم چنگیز جلیلوند، مهدی فقیه، محمدجواد جعفرپور، علیرضا مهران، چند بازیگر خارجی از ارمنستان، یونان، مراکش و تونس و حدود هزار و 500 بازیگر تیاتر و بومی جلوی دوربین این سریال رفته اند.

سریال سلمان فارسی در 60 قسمت و از سال 1405 پخش خواهد شد. فیلمبرداری سریال «سلمان فارسی» به کارگردانی داوود میرباقری ادامه دارد. ساخت این سریال که به زندگی و زمانه یار ایرانی پیامبر اسلام(ص) می پردازد، از نیمه تابستان سال گذشته به بخش ایران باستان رسید. ساخت این سریال به سفارش سیما فیلم و توسط زلال فیلم ساخته می شود.

22057

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "داوود میرباقری: مساعدت های رییسی در حرکت کاروان سلمان فارسی بسیار تاثیر داشت" هستید؟ با کلیک بر روی فرهنگ و هنر، آیا به دنبال موضوعات مشابهی هستید؟ برای کشف محتواهای بیشتر، از منوی جستجو استفاده کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "داوود میرباقری: مساعدت های رییسی در حرکت کاروان سلمان فارسی بسیار تاثیر داشت"، کلیک کنید.