خشکسالی در خراسان شمالی باقی است

خشکسالی در خراسان شمالی باقی است

اکسیبو/خراسان شمالی معاون عمرانی استاندار خراسان شمالی گفت: شرایط بحرانی و خشکسالی در استان به قوت خود باقی است.

مهدی رشیدی در جلسه شورای حفاظت منابع آب و کارگروه سازگاری با کم آبی که ششم خرداد ماه برگزار شد، اظهار کرد: با توجه به وضعیت منابع آبی استان تسریع در برنامه ریزی و اجرای اقدامات لازم در حوزه مدیریت و بهره وری منابع و مصارف آب و برق از اهمیت زیادی برخوردار است.

وی افزود: با وجود بارندگی های خوب نسبت به سال گذشته اما شرایط بحرانی و خشکسالی به قوت خود باقیست و در زمینه آب می طلبد تا تمام مسولان و مدیران دستگاه ها توجه ویژه نسبت به مصوبات این جلسه داشته باشند.

رشیدی با تاکید بر اینکه حوزه آب در خراسان شمالی از اهمیت بالایی برخوردار است، اظهار داشت: در شورای حفاظت آب باید زمان را از دست ندهیم و هر لحظه برای تصمیم گیری موضوعات آب حیاتی است.

وی با بیان اینکه با همت دولت سیزدهم در استان در حوزه آب اتفاقات خوبی افتاد، گفت: با تاکید و توجه رییس جمهور شهید، پروژه های مختلفی نظیر انتقال پساب به پتروشیمی، انتقال آب سرانی، پروژه پلنگ دره در مصوبات سفر در اولویت قرار گرفت و اکنون پیشرفت خوبی دارند.

 معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار خراسان شمالی گفت: اجرای این حجم پروژه و در زمان کوتاه در استان بی نظیر است و مقرر بود در سال جاری برخی از این پروژه ها با دستان رییس جمهور شهید افتتاح شود که نشد.

رشیدی افزود: در فرصت باقی مانده در سال جاری سایر پروژه های مصوب سفر نیز دنبال و به اتمام برسد.

وی تاکید کرد: شرکت آب منطقه ای نسبت به معدوم سازی چاه های غیرمجاز آب نیز توجه ویژه داشته باشد.

رشیدی افزود: دستاوردهای ارزشمند دولت سیزدهم در سه سال خدمت رییس جمهور شهید باید اطلاع رسانی شود.

تاکید بر تسریع برنامه ریزی های این حوزه تا صنایع و کشاورزان با مشکل مواجه نشوند، کار تحقیقاتی و مطالعاتی دقیق، مسدود شدن 250حلقه چاه غیر مجاز، وضعیت فرونشست و فرسایش خاک و… از موضوعات مهم بود که در این جلسه مطرح و پس از بحث و بررسی و تبادل نظر پیرامون موضوعات مطرح شده تصمیمات لازم اتخاذ شود.

پایان خبر اکسیبو

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "خشکسالی در خراسان شمالی باقی است" هستید؟ با کلیک بر روی استان ها، ممکن است در این موضوع، مطالب مرتبط دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "خشکسالی در خراسان شمالی باقی است"، کلیک کنید.