جشن نیمه شعبان 1402 مانور بصیرت و وحدت است – خبرگزاری اکسیبو | اخبار ایران و جهان

جشن نیمه شعبان 1402 مانور بصیرت و وحدت است - خبرگزاری اکسیبو | اخبار ایران و جهان

به گزارش خبرگزاری اکسیبو، آیت الله سید احمد علم الهدی ظهر دوشنبه در دیدار با برگزارکنندگان اجتماع بزرگ «منتظران ظهور» ویژه بزرگداشت جشن نیمه شعبان 1402 که با حضور مسوولان دستگاه های اجرایی و مدیران تشکل های مردم نهاد در دفتر نماینده ولی فقیه در استان برگزار شد، اظهار کرد: در مساله اجتماع منتظران، این خیلی خوب است که مشهدالرضا (ع)، سرخط حرکتی شده که امروزه در سراسر کشور دیده می شود و نیمه شعبان، اجتماعات مختلفی در مراکز استان ها و شهرهای مختلف شکل می گیرد.

نماینده ولی فقیه در خراسان رضوی افزود: با وجود توفیقاتی که به عنایت وجود اقدس بقیه الله الاعظم (عج) شکل گرفته، یک مساله مهم این است که ما نباید درجا نزنیم و از نظر کیفی، این مراسم باید توسعه مستمر داشته باشد. از این جهت، تلاش کنید به موازات توسعه عرضی رویداد در شهرها و روستاهای مختلف کشور، پیوست بین المللی هم برای این رویداد تعریف شود. در این راستا، نه فقط در بسیاری از کشورهای منطقه بلکه حتی در برخی از کشورهای شرق و غرب عالم هم به واسطه حضور تشکل های فرهنگی دینی، بستر برگزاری اجتماع منتظران وجود دارد.

با محوریت مردم و مسجد برنامه ریزی کنید

وی با اشاره به تقارن جشن نیمه شعبان و انتخابات 11 اسفند در یک هفته نیز گفت: عزیزان من، حقیقت این است که دشمن برای این انتخابات، برنامه ریزی های پر دامنه ای انجام داده و از حوزه های امنیتی گرفته تا فرهنگی و سیاسی، چشم به فرارسیدن این روز دارد. از این جهت، اجتماع منتظران که پیش از جمعه انتخابات برگزار می شود، فرصت کم نظیری است تا حضور میدانی مردم و مشارکت گسترده نمود عینی پیدا کند و این اجتماع به مثابه مانور بصیرت و وحدت پیش از انتخابات 11 اسفند باشد.

علم الهدی بیان کرد: در حوزه تبلیغات و فراهم کردن زیرساخت ها اقدامات خوبی در جریان است. برگزاری این اجتماع برای دستگاه های اجرایی استان و تشکل های مردم نهاد مشهد تجربیات ارزشمندی به دنبال داشته و از مرکز رسیدگی به امور مساجد، شهرداری و سازمان تبلیغات گرفته تا حوزه های تامین امنیت، تلاش های موثری برای به میدان آوردن امن و پرشور مردم صورت گرفته است.

امام جمعه مشهد ضمن تاکید بر ایجاد همگرایی میان تشکل های مردم نهاد تصریح کرد: امروزه مساجد باید محور همه برنامه ریزی ها در سطح محلات و حاشیه شهر مشهد باشند. در این راستا و با تمرکز بر اجتماع منتظران، در حاشیه شهر به دو مساله توجه داشته باشید؛ یکی اینکه تشکل ها سرخط ایجاد همگرایی در بین مردم باشند و دیگری اینکه همه برنامه ریزی ها به محوریت مساجد برگزار شود.

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "جشن نیمه شعبان 1402 مانور بصیرت و وحدت است – خبرگزاری اکسیبو | اخبار ایران و جهان" هستید؟ با کلیک بر روی عمومی، اگر به دنبال مطالب جالب و آموزنده هستید، ممکن است در این موضوع، مطالب مفید دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "جشن نیمه شعبان 1402 مانور بصیرت و وحدت است – خبرگزاری اکسیبو | اخبار ایران و جهان"، کلیک کنید.