جزییات دریافت زمین و مسکن در جزیره ابوموسی/ مشمولان چه کسانی هستند؟

جزییات دریافت زمین و مسکن در جزیره ابوموسی/ مشمولان چه کسانی هستند؟

به گزارش اکسیبو ،تابستان سال گذشته بود که برای اولین بار مدیرعامل سازمان ملی زمین و مسکن از اهدای زمین در ابوموسی خبر داد. در این راستا قرار بود شرط فرم «ج» در طرح ملی مسکن برای متقاضیان در این جزیره حذف شود.

تجارت نیوز در خبری نوشت:نفرم «ج» به معنای آن است که در صورت استعلام دولت، فرد متقاضی تسهیلات مسکن دولتی و افراد تحت تکفل او پنج سال گذشته، زمین یا ملکی به نام نداشته باشند.

همچنین این افراد باید وام خرید یا ساخت مسکن نگرفته و از اواخر سال 1357 از هیچ یک از امکانات نهادهای عمومی غیر دولتی استفاده نکرده باشند. این اقدام در جهت تشویق برای مهاجرت به این جزیره بود.

حالا پس از گذشت حدود یک سال خبرهای جدیدی از واگذاری زمین در ابوموسی به گوش می رسد.

ارسلان مالکی، مدیرعامل سازمان ملی زمین و مسکن، در این باره اعلام کرده است: برای بومیان و کسانی که مشمول قانون هستند، در جزیره ابوموسی زمین و مسکن آماده می کنیم. این واگذاری ها در سایر شهرهای کشور نیز وجود دارد و در ابوموسی نیز انجام می شود.

به گفته او، سازمان ملی زمین و مسکن 110 واحد مسکونی در جزیره بوموسی می سازد که در مرحله انتخاب پیمانکار قرار دارد.

او همچنین اعلام کرد در این جزیره واگذاری زمین برای واجدان شرایط نهضت ملی مسکن انجام می گیرد. اما حالا سوال اینجاست که دریافت زمین در جزیره ابوموسی برای متقاضیان چه شروطی دارد؟

شرایط دریافت زمین رایگان در جزیره ابوموسی

همان طور که اشاره شد، شرط فرم «ج» در طرح ملی مسکن برای ثبت نام زمین در ابوموسی حذف شده است و از این رو تمام شهروندان ایرانی سرپرست خانوار می توانند برای ثبت نام زمین در ابوموسی اقدام کنند.

دیگر شروط، مطابق مواردی است که متقاضیان برای طرح نهضت ملی مسکن باید دارا باشند. برای مثال متقاضی باید متاهل یا سرپرست خانوار باشد.

تنها نخبگان علمی با معرفی بنیاد ملی نخبگان کشور و معلولان جسمی و حرکتی که دارای حداقل 20 سال سن و معرفی نامه از سازمان بهزیستی کشور هستند از شرط تاهل مستثنی هستند. همچنین زنان خودسرپرست متقاضی، حداقل باید 35 سال داشته باشند.

جزیره ابوموسی جنوبی ترین جزیره ایران و یکی از جزایر سه گانه خلیج فارس است که از توابع شهرستان ابوموسی در استان هرمزگان محسوب می شود. مساحت ابوموسی حدود 12 کیلومتر مربع است و فاصله میان این جزیره و جزایر تنب به دلیل عمق مناسب آب، تنها مسیر قابل کشتیرانی برای نفتکش های بزرگ است.

این جزیره کوچک همچنین از فرودگاه و اسکله نیز بهره مند است و پروازهای مسافری منظمی از بندرعباس به فرودگاه ابوموسی انجام می گیرد.

233217

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "جزییات دریافت زمین و مسکن در جزیره ابوموسی/ مشمولان چه کسانی هستند؟" هستید؟ با کلیک بر روی اقتصادی، اگر به دنبال مطالب جالب و آموزنده هستید، ممکن است در این موضوع، مطالب مفید دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "جزییات دریافت زمین و مسکن در جزیره ابوموسی/ مشمولان چه کسانی هستند؟"، کلیک کنید.