جداسازی دوقلو های به هم چسبیده در شیراز

جداسازی دوقلو های به هم چسبیده در شیراز

آفتاب نیوز :

رییس گروه جراحی کودکان بیمارستان نمازی شیراز امروز، 26 خردادماه در جمع خبرنگاران با اعلام این مطلب گفت: این دومین عمل برای جداسازی رقیه و ام البنین 10 ماهه بود که با حضور 4 جراح اطفال انجام شد.

علی بهادری با بیان اینکه دو قلوی مذکور در نواحی روده کوچک، لوزالمعده و اثنی عشر به هم چسبیده بودند، افزود: نخستین عمل در سه و نیم ماهگی این دوقلوها انجام شد که در آن عمل مشخص شد که این دو قلوها در چه نواحی با هم مشترک هستند لذا در مرحله اول تنها کبد این ها از هم جدا شد.

وی با تصریح اینکه طی سه روز گذشته دومین مرحله جداسازی این دو قلوها در بیمارستان نمازی آغاز شد و این ها از هم جدا شدند، افزود: امروز دستگاه تنفسی از یکی از کودکان جدا شده و طی یکی دو روز آینده هم دستگاه از کودک دیگر جدا خواهد شد.

بهادری در عین حال با ذکر این نکته که مرحله دیگری برای بازسازی دیواره شکم هر یک از دوقلوها به صورت مجزا در آینده انجام خواهد شد، گفت: موفقیت عمل جداسازی دوقلوهای به هم چسبیده به میزان اعضای مشترک برمی گردد و هرچه اعضای مشترک بیشتر باشد، خطر جداسازی بیشتر است.

رییس گروه جراحی کودکان بیمارستان نمازی شیراز در عین حال در خصوص اینکه چرا عمل جداسازی طی دو مرحله انجام شد، گفت: نمی توان یک قل را فدای قل دیگر کرد و به همین دلیل جداسازی طی دو مرحله انجام شد.

وی در پایان دلیل به هم چسبیدگی دوقلوها را وجود دوقلوهای یک تخمکی به عنوان یک فرضیه ذکر کرد و گفت: اگر در بارداری زودتر از 12 روز دوقلوها در رحم از هم جدا شوند، دو قلوی ازهم جدا هستند و اگر این گونه نباشد امکان چسبیدن آنها به هم وجود دارد.

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "جداسازی دوقلو های به هم چسبیده در شیراز" هستید؟ با کلیک بر روی حوادث، به دنبال مطالب مرتبط با این موضوع هستید؟ با کلیک بر روی دسته بندی های مرتبط، محتواهای دیگری را کشف کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "جداسازی دوقلو های به هم چسبیده در شیراز"، کلیک کنید.