تولید ثروت و اشتغال از دستاوردهای شرکت های دانش بنیان است – خبرگزاری اکسیبو | اخبار ایران و جهان

تولید ثروت و اشتغال از دستاوردهای شرکت های دانش بنیان است - خبرگزاری اکسیبو | اخبار ایران و جهان

به گزارش خبرنگار اکسیبو، جعفر توان شامگاه یکشنبه در نشست با شرکت های دانش بنیان با اشاره به اهمیت اشتغالزایی در شهرستان، نقش این شرکت ها را مهم برشمرد و اعلام کرد: از تمام ظرفیت های موجود برای حمایت از این شرکت ها استفاده خواهیم کرد.

وی خواستار استفاده از تمام ظرفیت های قانونی، نگاه واقعی شرکت ها به مسایل بانکی، تسهیلات و اشتغال، توجه به پیشران های توسعه در حوزه های گردشگری، شیلات، بومگردی، معادن و فعالیت های تجاری در مرزهای رسمی استان شد.

فرماندار سقز یادآور شد: در تلاش هستیم که مرکز شکوفایی خلاقیت و نوآوری زیر نظر پارک علم و فناوری در سقز استقرار یابد و نماینده این پارک نیز معرفی شود.

توان یکی از مشکلات برای استقرار شرکت ها در شهرک صنعتی سقز را کمبود زمین برشمرد و اظهار امیدواری کرد: در آینده نزدیک با تکمیل زیرساخت های ناحیه صنعتی صاحب و احداث شهرک صنعتی شماره 2 این مشکل برطرف شود.

در این نشست، نمایندگان شرکت های دانش بنیان هم بر برگزاری همایش های معرفی فرصت های شغلی و سرمایه گذاری برای جذب شراکت سرمایه گذاران با صاحبان ایده، کمک برای اصلاح فرایندهای تولید، برگزاری دوره در شهرستان، رفع مشکلات مالیاتی، تسهیلگری در واگذاری زمین یا مکان برای استقرار شرکت ها، کاهش بروکراسی اداری و ثبت خانه خلاق فناوری، تاکید کردند.

ناصح یوسفی، رییس دانشگاه علمی کاربردی سقز هم با بیان اینکه پارک علم و فناوری زیر مجموعه وزارت علوم وابسته به دفتر فناوری ریاست جمهوری است، عنوان کرد: 30 شرکت در مراحل پیش رشد و رشد در این شهرستان فعال هستند.

وی بیان کرد: فعال کردن واحد توسعه و پژوهش کارخانه ها و واحدهای تولیدی بزرگ در سقز رصد و دنبال و برخی از آنان دارای گرید دانش بنیان هستند.

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "تولید ثروت و اشتغال از دستاوردهای شرکت های دانش بنیان است – خبرگزاری اکسیبو | اخبار ایران و جهان" هستید؟ با کلیک بر روی عمومی، اگر به دنبال مطالب جالب و آموزنده هستید، ممکن است در این موضوع، مطالب مفید دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "تولید ثروت و اشتغال از دستاوردهای شرکت های دانش بنیان است – خبرگزاری اکسیبو | اخبار ایران و جهان"، کلیک کنید.