تهرانی ها روزانه چقدر آب مصرف می کنند/34درصد کاهش بارش داشتیم – خبرگزاری اکسیبو | اخبار ایران و جهان

تهرانی ها روزانه چقدر آب مصرف می کنند/34درصد کاهش بارش داشتیم - خبرگزاری اکسیبو | اخبار ایران و جهان

به گزارش خبرنگار اکسیبو، محسن اردکانی صبح چهارشنبه در حاشیه جلسه قرارگاه تنش آبی در آبفا جنوب شرق استان تهران طی سخنانی گفت: میزان بارندگی در سال آبی جاری در استان تهران 175 میلی متر بوده که در مقایسه با میزان بارش های سال گذشته 22 میلی متر افزایش و در مقایسه با میانگین بلند مدت 34 درصد کاهش بارش داشتیم.

وی با بیان اینکه حجم آب در سدهای استان تهران تقریباً برابر با حجم سال گذشته است، گفت: سه سال خشکسالی پیاپی در استان تهران داشتیم و در استان تهران علیرغم بارش های خوبی که در کشور داشتیم، خشکسالی حکمفرما است.

مدیرعامل آبفا استان تهران با تاکید بر اینکه برای تامین آب شهروندان جای نگرانی نیست، افزود: خوشبختانه طی دو ماه گذشته مصرف آب در استان تهران نسبت به مدت مشابه سال گذشته پنج درصد کاهش داشته است و انتظار داریم تا با همکاری شهروندان شاهد کاهش 10 درصدی مصرف آب در استان تهران طی ماه های گرم پیش رو باشیم.

وی ادامه داد: در استان تهران به طور میانگین روزانه سه میلیون و 200 هزار متر مکعب آب مصرف می شود، که البته در برخی روزهای گرم این میزان مصرف به چهار میلیون و 200 هزار متر مکعب نیز افزایش می یابد.

اردکانی ضمن تشریح وضعیت آبی استان تهران اضافه کرد: در استان تهران معمولاً بعد از دو سال خشکسالی شاهد چندین سال ترسالی هستیم، اما امسال برای سومین سال پیاپی است، که خشکسالی را تجربه می کنیم و اکنون در آستانه سال چهارم هستیم و بر همین اساس از یک سال پیش قرارگاه مدیریت تنش آبی را تشکیل دادیم و برنامه هایی در سه حوزه مدیریت تامین، مدیریت توزیع و مدیریت مصرف در این قرارگاه بررسی شده و در عین حال پیشرفت ها کنترل و موانع را رفع می کنیم.

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "تهرانی ها روزانه چقدر آب مصرف می کنند/34درصد کاهش بارش داشتیم – خبرگزاری اکسیبو | اخبار ایران و جهان" هستید؟ با کلیک بر روی عمومی، اگر به دنبال مطالب جالب و آموزنده هستید، ممکن است در این موضوع، مطالب مفید دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "تهرانی ها روزانه چقدر آب مصرف می کنند/34درصد کاهش بارش داشتیم – خبرگزاری اکسیبو | اخبار ایران و جهان"، کلیک کنید.