تمام حالت های 3 هفته آخر؛ شانس استقلال بیشتر است یا پرسپولیس؟

تمام حالت های 3 هفته آخر؛ شانس استقلال بیشتر است یا پرسپولیس؟

به گزارش خبرگزاری اکسیبو؛ با توقف سپاهان و پیروزی پرسپولیس و استقلال در این هفته تنها دو قطب سنتی پایتخت شانس قهرمانی در این فصل را خواهند داشت. استقلال و پرسپولیس رقابت شانه به شانه ای دارند و این کورس نفس گیر احتمالاً تا هفته آخر ادامه خواهد داشت. 6 بازی سرنوشت قهرمان لیگ را مشخص می کند که در مجموع 729 حالت در این بازی ها ممکن است اتفاق بیفتد. در این گزارش تعداد حالتی که در آن هر تیم قهرمان می شود بررسی شده است.

جام چگونه آبی خواهد شد؟

به گزارش فوتبال 360، سرنوشت قهرمانی این فصل در دست شاگردان جواد نکونام است. استقلال در صورت پیروزی در هر 3 دیدار خود هر اتفاقی در بازی های پرسپولیس بیفتد، قهرمان خواهد شد. استقلال اگر در یکی از 3 بازی پیش رو مساوی کند و در 2 بازی دیگر برنده شود، پرسپولیس برای قهرمانی در هر 3 بازی باید به پیروزی دست یابد. آبی پوشان پایتخت اگر در بیش از یک بازی امتیاز از دست دهند، پرسپولیس امکان لغزش در یک بازی را خواهد داشت.

پیچیده ترین شرایط برای قهرمانی

پرسپولیس برای قهرمانی باید چشم انتظار از دست دادن امتیاز از سوی استقلال باشد. سخت ترین حالت برای تعیین قهرمان برابر شدن امتیاز دو تیم خواهد بود. این حالت مثلاً در حالتی اتفاق خواهد افتاد که استقلال در یک بازی بازنده شود و پرسپولیس مساوی کند و در بقیه بازی ها برنده شوند. براساس قوانین سازمان لیگ در این وضعیت، تفاضل گل قهرمان لیگ را مشخص می کند که پرسپولیس در حال حاضر در تفاضل گل یک گل بیشتر از رقیب دارد و طبیعتاً با باخت استقلال این اختلاف در تفاضل گل بیشتر می شود ولی به هرحال به صورت قطعی نمی توان گفت با برابر شدن امتیازها قهرمان چه تیمی خواهد شد ولی در این حالت شانس پرسپولیس بیشتر است.

61 درصد جام آبی 39 درصد قرمز

از 729 حالت ممکن، در 448 حالت استقلال قهرمان لیگ می شود و در 281 حالت پرسپولیس قهرمانی خود را تکرار می کند. با توجه به این اعداد فقط از نظر حالات ریاضی و بدون در نظر گرفتن سایر پارامترها، استقلال به احتمال 61 درصد فاتح این دوره از لیگ برتر می شود. شاگردان اوسمار ویرا هم 39 درصد احتمال دارد که به قهرمانی این دوره برسند. این اعداد نشان می دهد که چه رقابت نزدیکی در هفته های آتی در پیش است.

258 258

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "تمام حالت های 3 هفته آخر؛ شانس استقلال بیشتر است یا پرسپولیس؟" هستید؟ با کلیک بر روی ورزشی، اگر به دنبال مطالب جالب و آموزنده هستید، ممکن است در این موضوع، مطالب مفید دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "تمام حالت های 3 هفته آخر؛ شانس استقلال بیشتر است یا پرسپولیس؟"، کلیک کنید.