تظاهرات یهودیان حریدی علیه نتانیاهو

تظاهرات یهودیان حریدی علیه نتانیاهو

منابع رسانه ای عصر امروز (پنج شنبه) از تظاهرات یهودیان «حریدی» علیه برنامه کابینه رژیم صهیونیستی برای تصویب قانون سربازی خبر دادند.

به گزارش اکسیبو، یهودیان حریدی امروز در جاده شماره چهار در نزدیکی تل آویو علیه قانون «سربازی» تظاهرات کردند.

حریدی ها با سر دادن شعارهایی علیه «بنیامین نتانیاهو» نخست وزیر رژیم صهیونیستی خواستار جلوگیری از تصویب این قانون شدند.

در همین راستا، رسانه های عبری زبان گزارش دادند که نیروهای پلیس رژیم صهیونیستی علیه معترضان از خشونت استفاده کرده و تعدادی از آنها را بازداشت کردند.

تصاویر منتشر شده همچنین ضرب و جرح معترضان توسط نیروهای پلیس را نشان می دهند.

احزاب تندرو در ایتلاف حاکم رژیم صهیونیستی، کابینه این رژیم را در صورت تصویب قانون جذب سرباز از میان حزب دینی حریدی ها به سرنگونی تهدید کرده اند.

جریان های حریدی که نزدیک به یک میلیون و 300 هزار تن از صهیونیست ها را شامل می شود، در کنست (پارلمان رژیم صهیونیستی) و کابینه نماینده دارند. حزب های «یهدوت هتوراه» و «شاس» در مجموع 18 کرسی کنست را در اختیار دارند.

«بنیامین نتانیاهو» نخست وزیر رژیم صهیونیستی در تلاش است تا پیش نویس قانونی را اعمال کند که خدمت نظامی شامل همه جوانان شهرک نشین از جمله حریدی ها شود و دوره خدمت اجباری را از 32 ماه به 36 ماه افزایش دهد و در عین حال این قانون درباره سربازان وظیفه فعلی نیز اجرا شود. محافل اسراییلی، مساله حریدی ها را پرونده ای لاینحل می دانند و معتقدند که درگیری میان نتانیاهو و رهبران مذهبی آن ادامه خواهد داشت و غافلگیری های بیشتری را به همراه دارد.

پایان خبر اکسیبو

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "تظاهرات یهودیان حریدی علیه نتانیاهو" هستید؟ با کلیک بر روی بین الملل، اگر به دنبال مطالب جالب و آموزنده هستید، ممکن است در این موضوع، مطالب مفید دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "تظاهرات یهودیان حریدی علیه نتانیاهو"، کلیک کنید.