تشکیل کمیته، اولین اقدام برای تامین امنیت کشور پس از پیروزی انقلاب بود

تشکیل کمیته، اولین اقدام برای تامین امنیت کشور پس از پیروزی انقلاب بود

فرمانده انتظامی تهران بزرگ، تشکیل کمیته انقلاب اسلامی را اولین قدم برای تامین امنیت کشور در روزهای پس از پیروزی انقلاب اسلامی دانست.

به گزارش اکسیبو، سردار عباسعلی محمدیان در حاشیه مراسم سالروز تشکیل کمیته انقلاب اسلامی که بعد از ظهر امروز در ستاد فراجا برگزار شد با حضور در جمع خبرنگاران گفت: اولین نهادی که  دقیقا یک روز پس از پیروزی انقلاب اسلامی به دستور حضرت امام خمینی(ره) تشکیل شد، نهاد کمیته های انقلاب اسلامی بود که کارش از مساجد شروع شد.

وی افزود: گام بعدی به صورت مشترک در کلانتری شهرهایی که دارای شهرداری بود شکل گرفت و به مرور این دو نهاد به صورت مشترک امنیت داخلی کشور را بر عهده گرفتند.

فرمانده انتظامی تهران بزرگ ادامه داد: با توجه به سیاست های بعدی که در خصوص نیروهای انتظامی وجود داشت، کمیته انقلاب، شهربانی سابق و ژاندارمری و حتی پلیس قضایی تشکیل شدند. مدتی بعد هم برنامه نظام این شد که از تعدد نظام ها و دستگاه ها کم کرده و این نیروها ادغام شدند و نیروی انتظامی یا همان فراجای امروز تشکیل شد  که به قدرت به کار خود ادامه می دهد.

محمدیان با بیان اینکه نباید گذشته های خود را فراموش کنیم. اظهارکرد: امروز این یادواره برای کسانی برگزار شد که در آن روزگار جوانان و نوجوانان انقلابی بودند و امروز گرد پیری روی صورت آنها نشسته است و باید از آنان تقدیر و از ظرفیت آنان استفاده کرد.

پایان خبر اکسیبو

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "تشکیل کمیته، اولین اقدام برای تامین امنیت کشور پس از پیروزی انقلاب بود" هستید؟ با کلیک بر روی حوادث، به دنبال مطالب مرتبط با این موضوع هستید؟ با کلیک بر روی دسته بندی های مرتبط، محتواهای دیگری را کشف کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "تشکیل کمیته، اولین اقدام برای تامین امنیت کشور پس از پیروزی انقلاب بود"، کلیک کنید.