ترانه سرای افسانه ای آثار «دیزنی» درگذشت

ترانه سرای افسانه ای آثار «دیزنی» درگذشت

آفتاب نیوز :

«ریچارد شرمن» با همکاری با برادر فقیدش «رابرت» سال 1965 دو جایزه اسکار بهترین موسیقی متن و بهترین ترانه را برای کارشان در فیلم «مری پاپینز» دریافت کردند.

برادران شرمن در سال 2005 وارد تالار مشاهیر آهنگسازان شدند و در سال 2008 مدال ملی هنر ایالات متحده را دریافت کردند.

برخی از شناخته شده ترین آهنگ و ترانه های ساخته شده توسط «ریچار د شرمن» در فیلم های موزیکال اکشن و انیمیشنی از جمله «شادترین میلیونر»، «شمشیر در سنگ»، «کتاب جنگل»، «ماجراهای وینی پو»، «اسنوپی بیا اینجا» و «تار شارلوت» شکل گرفته است.

به گزارش بی بی سی، «ریچارد شرمن» در 12 ژوین 1928 در شهر نیویورک متولد شد و برنده سه جایزه گرمی و 24 آلبوم طلایی و پلاتین شده است و به پاس خدمات او به صنعت هنر ستاره ای در پیاده روی مشاهیر هالیوود دریافت کرده است.

برادران شرمن در مجموع بیش از 150 ترانه را برای آثار دیزنی نوشته اند.

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "ترانه سرای افسانه ای آثار «دیزنی» درگذشت" هستید؟ با کلیک بر روی فرهنگ و هنر، اگر به دنبال مطالب جالب و آموزنده هستید، ممکن است در این موضوع، مطالب مفید دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "ترانه سرای افسانه ای آثار «دیزنی» درگذشت"، کلیک کنید.