تجلیل وزیر ورزش از دختران المپیکی و پارالمپیکی ایران

تجلیل وزیر ورزش از دختران المپیکی و پارالمپیکی ایران

وزیر ورزش و جوانان گفت: آیت الله رییسی دغدغه زیادی درخصوص قهرمانان داشتند. حضور ایشان در کمتر از 7 ماه در دو جلسه مراسم تجلیل نشان داد که دغدغه ورزشکاران را داشتند و بلافاصله دستور پرداخت پاداش ها را دادند. علاقه مندی ایشان به تک تک ورزشکاران برکسی پوشیده نیست.

به گزارش اکسیبو به نقل از پایگاه خبری وزارت ورزش و جوانان، مراسم تجلیل از بانوان ورزشکار راه یافته به المپیک و پارالمپیک 2024 با حضور کیومرث هاشمی در محل وزارت ورزش و جوانان برگزار شد.

کیومرث هاشمی در این جلسه اظهار داشت: قرار بود در ایام دهه کرامت این نشست برگزار شود که به دلیل شهادت رییس جمهور برگزاری آن به وقفه افتاد. شهادت آیت الله رییسی و هیات همراه ضایعه بسیار سخت و سنگینی برای کشور بود ولی راه ایشان را باید ما ادامه دهیم.

وی افزود: آیت الله رییسی دغدغه زیادی درخصوص قهرمانان داشتند. حضور ایشان در کمتر از 7 ماه در دو جلسه مراسم تجلیل نشان داد که دغدغه ورزشکاران را داشتند و بلافاصله دستور پرداخت پاداش ها را دادند. علاقه مندی ایشان به تک تک ورزشکاران برکسی پوشیده نیست.

وزیر ورزش و جوانان با اشاره به اهمیت جایگاه ورزشکاران خاطرنشان کرد: ما بارها به این موضوع اشاره کرده ایم که شان حضور ما در عرصه مدیریت ورزش به خاطر حضور قهرمانان است. وجود ما در این عرصه برای خدمت رسانی به تک تک ورزشکاران و قهرمانان است .

هاشمی همچنین با اشاره به دیدار اخیر ورزشکاران با رهبر انقلاب نیز گفت: در این دیدار مقام معظم رهبری در فرمایشات خود تقدیر و تشکر از ورزشکاران و اقدامات فرهنگی آنها داشتند. ورزش ما یک ورزش فرهنگی است و نکات فرهنگی مشمول خیلی از کارها می شود.

وی ادامه داد: تبریک می گویم بابت تمام افتخاراتی که تا به این لحظه به دست آمده است. ورزشکاران سفیران کشور در بالاترین سطح مسابقات که در جهان برگزار می شود، هستند. ورزشکاران با یک مدال دل میلیون ها نفر را شاد می کنند و این یک کار فرهنگی است و همه به این ظرفیت قهرمانان اشراف دارند.

وزیر ورزش و جوانان اظهار داشت: 210 کشور در المپیک شرکت می کنند و همه دنیا شما را می بینند. 20 هزار خبرنگار این مسابقات را پوشش می دهند و این نشان دهنده اهمیت مسابقات المپیک است. 

وی بیان کرد: شما می توانید در دهکده بازی ها و ارتباطی که با ورزشکاران دیگر کشورها می گیرید ایران را به همه دنیا نشان دهید.

کیومرث هاشمی افزود: خیلی از ورزشکاران تا به ایران نیایند نمی دانند که کشور ما چگونه است و قطعا در مراودات خود می توانید همه را با ظرفیت های کشور ایران آشنا کنید. کشور روی ورزشکاران سرمایه گذاری کرده و شما نیز به خوبی جواب این اعتماد را داده اید. از شما می خواهیم که تلاش کنید و هرکسی نسبت به تلاشی که می کند نتیجه می گیرد.

هم چنین مریم کاظمی پور، معاون توسعه ورزش بانوان نیز در ابتدای مراسم اظهار کرد: توصیه ها و تاکیدات رییس جمهور شهید و نگاه ایشان به ورزش بانوان هیچ وقت فراموش نخواهد شد. آقای رییس جمهور نگاه پدرانه ای در این زمینه داشتند و امیدوارم به میمنت این جلسه، مسیر موفقیت را به دعای همه این عزیزان طی کنید و با موفقیت دل مردم را شاد کنید.

او ادامه داد: ما در بخش المپیک 9 سهمیه اعلام شده قطعی و یک سهمیه اعلام نشده قطعی داریم. امیدواریم در دو و میدانی و تیرکمان سهمیه داشته باشیم. ما در المپیک توکیو 9 سهمیه داشتیم و در این المپیک شاهد افزایش سهمیه خواهیم بود. ما در پارالمپیک پیش رو، 15 سهمیه داریم و امیدوارم بهترین کیفیت را از ورزشکاران در رقابت های پارالمپیک شاهد باشیم.

در این مراسم محمود خسروی وفا رییس کمیته ملی المپیک، غفور کارگری رییس کمیته ملی پارالمپیک، اسبقیان معاون توسعه ورزش قهرمانی و حرفه ای، علیرضا پسندیده مدیرکل حوزه وزارتی و طاهره علی آبادی حضور داشتند.

پایان خبر اکسیبو

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "تجلیل وزیر ورزش از دختران المپیکی و پارالمپیکی ایران" هستید؟ با کلیک بر روی ورزشی، آیا به دنبال موضوعات مشابهی هستید؟ برای کشف محتواهای بیشتر، از منوی جستجو استفاده کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "تجلیل وزیر ورزش از دختران المپیکی و پارالمپیکی ایران"، کلیک کنید.