تا ثانیه آخر امیدوار باش!

تا ثانیه آخر امیدوار باش!

آفتاب نیوز :

بیژن حیدری صدای سوت پایان بازی را به صدا درآورد، اما او همچنان روی دو زانو نشسته و به عبارتی نای ایستادن ندارد. درست مثل همه شاگردانش که هاج و واج یکدیگر را نگاه می کنند و اخباری که از تهران به گوششان رسیده، باورشان نمی شود.

آن ها حالا دیگر صدرنشین نیستند در حالی که فقط دو هفته به پایان این کورس جذاب باقی مانده است. جواد بعد از چند ثانیه مکث کنار خط محدوده فنی، روی پاهایش می ایستد و سعی می کند بر اعصابش مسلط باشد، اما نه تا آن حدی که به سمت ساکت برود و یک راست سوی رختکن را پیش می گیرد.

او در حال سپری کردن یکی از سخت ترین لحظات دوران فوتبالش است، چرا که بعد از هفته ها صدرنشینی و نزدیک شدن به رویای قهرمانی در اولین سال حضورش به عنوان سرمربی در استقلال، تنها در فاصله 180 دقیقه به پایان این لیگ جذاب، ابتکار عمل را به دشمن قسم خورده اش تقدیم کرده است.

کمتر کاپیتان اسبق تیم ملی را تا این حد مغموم و ناراحت به یاد می آوریم. او نیز مثل همه استقلالی های دنیا این همه اتفاق را باورش نمی شود، که چطور در عرض تنها 20 دقیقه همنام اهوازی 4 بار دروازه اش باز شد و به نوعی تمام معادلات او را به هم زد و او را آماج انتقاد سخت منتقدانش قرار داد. از قبل هم قابل پیش بینی بود که طیف منتقدانش این فرصت ناب را به این راحتی از دست نمی دهند و همزمان با سوت پایان هفته بیست و هشتم نکونام را به شدیدترین وجه ممکن و با بی رحمی محض به باد انتقاد می گیرند.

بیابید برگردیم به دو شب قبل…

نیمه اول تمام شده و تیم ها به رختکن رفته اند. استقلال مقابل نساجی تن به یک تساوی صفر بر صفر داده و این در حالی است که تیم رقیب در ورزشگاه آزادی در میان بهت تماشاگرانش سه گل از استقلال خوزستان دریافت کرده است. با احتساب این نتایج استقلال از هر زمانی به قهرمانی نزدیک تر شده است و نکونام می تواند با توجه به دو بازی پیش رو در تهران، تیمش را به سوی قهرمانی هدایت کند، حتی اگر پرسپولیس به بازی برگردد و بتواند هر سه گل خورده را جبران کند.

می توان این فرض را هم متصور بود که جواد به دستیارانش گوشزد کرده که در صورت گلزنی زودهنگام پرسپولیس او را درجریان قرار دهند تا او روند تیمش را در فاز هجومی تقویت کند.

نیمه دوم آغاز می شود و این در حالی است که مهاجمان پرسپولیس، یکی پس از دیگری فرصت های گلزنی را از دست می دهند و فعلا همه چیز طبق خواسته های جواد پیش می رود تا اعلام ضربه پنالتی در دقیقه 76 و به ثمر رسیدن گل اول سرخپوشان.

حتی با احتساب این گل هم نکونام دلیلی برای صدور فرمان حمله نمی بیند، چراکه تنها 15 دقیقه به پایان بازی باقی مانده است و زدن سه گل تقریبا غیر ممکن است، غافل از اینکه امشب از آن شب های تاریخی باشگاه پرسپولیس است که هر چند ده سال به وقوع می پیوندد و این بار قرار است جواد نکونام را قربانی بگیرد. البته استقلال تلاش خودش را می کند، اما گلر برزیلی حریف در بهترین فرم مهار عجیبی دارد و از پنالتی هم خبری نیست…

پرسپولیس اوسمار حالا صدرنشین شایسته لیگ برتر است و استقلال نکونام در فاصله تنها دو هفته به پایان لیگ ابتکار عمل را به رقیبش سپرده است، اما جواد نکونام امیدوار است با توقف احتمالی آن ها مقابل شمس آذر و مس رفسنجان ورق را دوباره به نفع تیمش برگرداند. البته موضوع عجیب مصاحبه های استقلالی ها پس از تساوی مقابل نساجی بود که انگار لیگ به پایان رسیده است، درحالیکه چه بهتر بود با پذیرفتن واقعیت تمام هم و غم خود را برای کسب 6 امتیاز باقی مانده بگذارند و منتظر یک لغزش کوچک از سوی پرسپولیسی ها باشند.

حالا مهم ترین وظیفه جواد و دستیارانش ترمیم روحیه تیمی است که طی این فصل با توجه به تمام مشکلات هفته های زیادی صدرنشین لیگ بودند و باز هم می توانند در بهترین زمان ممکن با جایگاه قبلی خود برگردند.

در حال حاضر اولویت کادر فنی استقلال فارغ از هر ترفند تاکتیکی، ترمیم روحیه بازیکنانی است که شرایط مطلوبی را تجربه نمی کنند، اما باید تا آخرین ثانیه دیدار مقابل پیکان بجنگند تا به قول آرش برهانی عروسی به کوچه آن ها نیز بازگردد.

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "تا ثانیه آخر امیدوار باش!" هستید؟ با کلیک بر روی ورزشی، به دنبال مطالب مرتبط با این موضوع هستید؟ با کلیک بر روی دسته بندی های مرتبط، محتواهای دیگری را کشف کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "تا ثانیه آخر امیدوار باش!"، کلیک کنید.