تاکید اردوغان و السیسی بر توقف جنگ در غزه

تاکید اردوغان و السیسی بر توقف جنگ در غزه

به گزارش اکسیبو از الخلیج آنلاین، «عبدالفتاح السیسی» رییس جمهوری مصر در جریان این کنفرانس مطبوعاتی اظهار داشت: با رییس جمهوری ترکیه درباره لزوم آتش بس فوری در غزه و کاهش تنش در کرانه باختری توافق کردیم.

رییس جمهوری مصر گفت: برای دستیابی به توافق صلح باید آتش بس در نوار غزه و پایان تنش در کرانه باختری وجود داشته باشد.

السیسی ادامه داد: سفر اردوغان به قاهره، صفحه جدیدی در روابط 2 کشور گشوده است و من مشتاقانه منتظر پاسخ به دعوت رییس جمهور ترکیه برای سفر به این کشور در ماه آوریل هستم.

به گزارش ایرنا «رجب طیب اردوغان» رییس جمهوری ترکیه نیز گفت: خوشحالم که پس از مدت ها غیبت دوباره به قاهره سفر کرده ام.

وی افزود: ما تاریخ مشترکی با مصر داریم و می خواهیم سطح روابط دوجانبه خود را ارتقا دهیم. همکاری با مصر را به سطح استراتژیک رسانده ایم و به دنبال مبادلات تجاری به ارزش 15 میلیارد دلار هستیم.

اردوغان ادامه داد: وضعیت غزه در صدر دستور کار مذاکرات با رییس جمهوری مصر بود.

اردوغان در این باره اظهار داشت: اسراییل منازل، عبادتگاه ها و نهادهای بین المللی را در نوار غزه هدف قرار داد و به محکومیت بین المللی اهمیتی نداد.

وی همچنین تاکید کرد: کمک رسانی به غزه یکی از مهم ترین اولویت های ماست. ما نمی توانیم آوارگی جمعیت نوار غزه را بپذیریم و از نقش مصر در این زمینه قدردانی می کنیم.

رییس جمهوری ترکیه ادامه داد: برای بازسازی غزه به همکاری با مصر ادامه خواهیم داد و آماده همکاری در این زمینه هستیم.

رییس جمهوری ترکیه در حالی بعد از ظهر امروز در سفری رسمی وارد قاهره شد که آخرین بار در سال 2012 به مصر سفر کرده بود.

اردوغان پس از ورود به فرودگاه قاهره مورد استقبال رسمی «عبدالفتاح السیسی» همتای مصری خود قرار گرفت.

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "تاکید اردوغان و السیسی بر توقف جنگ در غزه" هستید؟ با کلیک بر روی بین الملل، ممکن است در این موضوع، مطالب مرتبط دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "تاکید اردوغان و السیسی بر توقف جنگ در غزه"، کلیک کنید.