تاخیر وزارت بهداشت در ابلاغ تعرفه های درمان اعتیاد/ نگرانی درمانگران از تعرفه های غیررسمی

تاخیر وزارت بهداشت در ابلاغ تعرفه های درمان اعتیاد/ نگرانی درمانگران از تعرفه های غیررسمی

رییس کانون کشوری پزشکان درمانگر اعتیاد ضمن انتقاد نسبت به تاخیر در ابلاغ تعرفه های درمان اعتیاد از سوی معاونت درمان وزارت بهداشت، گفت: تاخیر در ابلاغ تعرفه های درمان اعتیاد موجب بی نظمی و تعیین تعرفه های خارج از روال قانونی و در نهایت تثبیت تعرفه های غیررسمی خواهد شد که این موضوع بیشترین آسیب را به مددجویان مراکز درمان اعتیاد وارد خواهد کرد.

علی غلامی در گفت وگو با اکسیبو، اظهار کرد: دو سال است که جدول تعرفه اعتیاد از جدول تعرفه های خدمات تشخیصی و درمانی پزشکی جدا شده و این درحالیست که پیش از این، همیشه تعرفه مراکز درمانی اعتیاد به همراه تعرفه های درمانی و پزشکی ابلاغ می شد. در حقیقت قرار بر این بود کمتر از 10 روز پس از ابلاغ تعرفه های خدمات تشخیصی و درمانی پزشکی، تعرفه های درمان اعتیاد نیز ابلاغ شود، حال آنکه باوجود گذشت بیش از دو ماه از ابلاغ تعرفه های پزشکی، هنوز تعرفه های درمان اعتیاد ابلاغ نشده است.

رییس کانون کشوری پزشکان درمانگر اعتیاد تاکید کرد: تاخیر در ابلاغ تعرفه های درمان اعتیاد موجب بی نظمی و تعیین تعرفه های خارج از روال قانونی و درنهایت تثبیت تعرفه های غیررسمی خواهد شد که این موضوع بیشترین آسیب را به مددجویان مراکز درمان اعتیاد وارد خواهد کرد.

غلامی با تاکید بر اینکه سال گذشته تعرفه های درمان اعتیاد با افزایش 15 درصدی همراه بود، گفت: اگر میزان افزایش تعرفه های درمان اعتیاد را با میزان افزایش قیمت دارو، حقوق پرسنل، کیت های آزمایشگاهی و… مقایسه کنیم، میزان ضرری که به مراکز درمانی اعتیاد وارد شده، قابل مشاهده است.

وی در ادامه با اشاره به افزایش 35 درصدی تعرفه های خدمات تشخیصی و درمانی پزشکی در سال 1403، بیان کرد: با توجه به افزایش قیمتها و تورم و از سوی دیگر تاخیر در ابلاغ تعرفه های درمان اعتیاد، نگرانی از افزایش مشکلات این مراکز را بیشتر کرده است.

پایان خبر اکسیبو

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "تاخیر وزارت بهداشت در ابلاغ تعرفه های درمان اعتیاد/ نگرانی درمانگران از تعرفه های غیررسمی" هستید؟ با کلیک بر روی اجتماعی، ممکن است در این موضوع، مطالب مرتبط دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "تاخیر وزارت بهداشت در ابلاغ تعرفه های درمان اعتیاد/ نگرانی درمانگران از تعرفه های غیررسمی"، کلیک کنید.