بیش از 419 میلیارد تومان هرمزگانی ها برای کمک به نیازمندان مشارکت کردند

بیش از 419 میلیارد تومان هرمزگانی ها برای کمک به نیازمندان مشارکت کردند

به گزارش اکسیبو، «حمید باسره»، مدیرکل کمیته امداد استان هرمزگان در این خصوص گفت: کمیته امداد برنامه ها و طرح های مختلفی به منظور توانمندسازی و خدمت رسانی اثربخش به نیازمندان و محرومان در دستور کار خود دارد و بر اساس نیازسنجی ها و اولویت بندی های انجام شده، با هدف گذاری مشخصی نسبت به رفع نیازهای خانواده ها اقدام می نماید و در این خدمت رسانی ها به جامعه هدف، با توجه به محدودیت منابع دولتی تلاش می کند تا علاوه بر منابع داخلی و ظرفیت های موجو در کمیته امداد از طریق هم افزایی با خیرین، مراکز خیریه و جذب مشارکت های مردمی کمیت و کیفیت ارایه خدمات به نیازمندان و مستضعفین را افزایش و ارتقاء بدهد که در همین راستا مردم خیر و سخاوتمند استان هرمزگان با مشارکت در طرح های حمایتی این نهاد از جمله پرداخت زکات، صدقه، اکرام ایتام، جشن عاطفه ها، جشن نیکوکاری، اطعام و قربانی و ….. به کمک قابل توجهی نیازمندان کرده اند.

باسره اظهار داشت: در سال 1402 مردم شریف و نیکوکار استان هرمزگان، مبلغ 419 میلیارد و 494 میلیون تومان کمک مالی(نقدی و غیر نقدی)، در راستای رفع مشکلات محرومان و نیازهای ضروری خانواده های تحت حمایت این نهاد، انجام داده اند که این میزان مشارکت مردمی در سال 1402 از سوی خیرین و مردم نیک اندیش نسبت به سال 1401 رشد 17 درصدی داشته است.

این مقام مسیول بیان کرد: از مجموع مشارکت های مردمی صورت گرفته، مبلغ 127 میلیارد و 884 میلیون تومان در حوزه اکرام ایتام و محسنین، مبلغ 32 میلیارد و 993 میلیون تومان در قالب زکات، مبلغ 8 میلیارد و 784 میلیون تومان در قالب صدقه ، 249 میلیارد و 601 میلیون تومان در قالب جشن نیکوکاری و جشن عاطفه ها، اطعام مهدوی، اطعام حسینی، نذر قربانی،بسته معیشت نیازمندان و همچنین مبلغ 232 میلیون تومان نیز در قالب طرح قرض ماندگار صندوق امداد ولایت ( قرض دادن به رفع مشکلات نیازمندان) بوده است.

مدیرکل کمیته امداد استان هرمزگان در پایان ضمن تشکر و قدردانی از مردم نیکوکار و خیرین نیک اندیش، تصریح کرد: همه ی آحاد مردم شریف و معزز می توانند کمک های خود را از طریق مراجعه حضوری به دفاتر کمیته امداد امام خمینی (ره) در سراسر استان و یا از طریق شماره گیری کد دستوری #076*8877* به نیازمندان و محرومان اهداء نمایند.

46

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "بیش از 419 میلیارد تومان هرمزگانی ها برای کمک به نیازمندان مشارکت کردند" هستید؟ با کلیک بر روی استان ها، اگر به دنبال مطالب جالب و آموزنده هستید، ممکن است در این موضوع، مطالب مفید دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "بیش از 419 میلیارد تومان هرمزگانی ها برای کمک به نیازمندان مشارکت کردند"، کلیک کنید.