بررسی افزایش آمار سفر به این استان ها در خرداد ماه

بررسی افزایش آمار سفر به این استان ها در خرداد ماه

به گزارش اکسیبو،در شصت و دومین نشست ستاد مرکزی هماهنگی خدمات سفر که با حضور نمایندگان 27 دستگاه دولتی عضو و نیز مشارکت مجازی ادارات کل استانی به ریاست سید مصطفی فاطمی، دبیر ستاد مرکزی هماهنگی خدمات سفر در محل سالن خلیج فارس معاونت گردشگری تشکیل شد، سرفصل هایی شامل مدیریت و میزبانی شایسته از کاروان های زیارتی ورودی با توجه به ایام سوگواری امام راحل (ره)، در پیش بودن تعطیلات فصل تابستان و همزمانی آن با ایام انتخابات و در مجموع ابعاد مختلف مدیریت ایام پیک سفر در ماه جاری مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

اکسیبو در خبری نوشت:در این نشست ضمن ارزیابی سفرهای نوروزی و تداوم آن در اردیبهشت ماه با رشد 18 درصدی سفرهای داخلی، حجم سفرهای تعطیلات ماه جاری به سوی شمال کشور پیش بینی شد و افزایش آمار سفر به استان های غربی از جمله کردستان، ایلام، فارس و آذربایجان با افزایش قابل توجه مورد ارزیابی قرار گرفت.

بر این اساس تامین نیاز گردشگران، رفع مشکلات نقاط حادثه خیز، اطلاع رسانی گسترده شرایط آب و هوا، فراهم کردن اقامت اضطراری در صورت نیاز و نیز حضور مستمر ارگان های امدادرسان مورد تاکید قرار گرفت.

همچنین در ادامه بر استمرار بازدیدهای نظارتی و گشت های مشترک و چندگانه دستگاه ها جهت رفع چالش های احتمالی مورد توجه قرار گرفت.

به عنوان مثال کنترل قیمت ها و ارایه خدمات مطلوب تاسیسات گردشگری با همکاری ادارات کل استانی و سازمان تعزیرات حکومتی نمونه ای از موارد اشاره شده بود.

در ادامه با توجه به ایام تردد حجاج و تعطیلی چند ساعته فرودگاه مهرآباد در تاریخ 14 خرداد و محدودیت موجود در ناوگان هوایی و ریلی، پیش بینی سفرها در قالب زمینی ارزیابی و امکان احتمال مخاطرات بیشتر اعلام شد.

پیرو این موضوع مدیریت نقاط حادثه خیز و فراهم آوردن امکان توقف گردشگران در مبادی ورودی شهرها و در طول مسیر و نیز آماده باش نیروهای امدادرسان نیز مورد تاکید قرار گرفت.

علاوه بر این در این جلسه هر یک از اعضا ضمن ارایه گزارش از آخرین اقدامات و عملکرد خود بر اعمال تعامل و یکپارچگی هر چه بیشتر درون و برون سازمانی ارگان های حاضر به منظور ارایه خدمات مطلوب به گردشگران تاکید کردند.

همچنین مدیران کل ادارات میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی نیز به عنوان دبیران ستادهای اجرایی خدمات سفر با ارایه آخرین آمار اقدامات استانی از آمادگی میزبانی شایسته از گردشگران پیش رو خبر دادند.

233217

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "بررسی افزایش آمار سفر به این استان ها در خرداد ماه" هستید؟ با کلیک بر روی اجتماعی، به دنبال مطالب مرتبط با این موضوع هستید؟ با کلیک بر روی دسته بندی های مرتبط، محتواهای دیگری را کشف کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "بررسی افزایش آمار سفر به این استان ها در خرداد ماه"، کلیک کنید.